Kulturystyka i kulturystyka: pandemia pobudziła pomysłowość organizatorów mistrzostw

Żaden wirus nie jest w stanie przerwać dziesięcioletniej tradycji. Podążając za tym hasłem, praktycy fitness i kulturystyki z Kłajpedy zorganizowali na Litwie tradycyjne Mistrzostwa Europy i Świata WFF-WBBF.

Zwykle na zawody Światowej Federacji Fitness i Kulturystyki (WFF-WBBF) biorą udział przedstawiciele z ponad 20 krajów, w tym z odległych Indii, Brazylii, Iranu itp. W tym roku do miasta portowego dotarli wyłącznie sportowcy z krajów europejskich. Prawdą jest, że było ich prawie dwukrotnie więcej niż w roku ubiegłym. W zawodach wzięło udział ponad 100 zawodników z Finlandii, Słowacji, Polski, Ukrainy i kilku innych krajów.

Tradycyjnie zawodom dzieci towarzyszyły walki dorosłych, począwszy od tych młodszych niż siedem lat. W kategoriach dziecięcych, gdzie ważne są proporcje ciała, elastyczność itp. nie są oceniane, dominowali polscy goście. W rywalizacji dorosłych dobrze spisali się gospodarze, wiele medali zdobyli Łotysze, Estończycy i przedstawiciele kilku innych krajów. Reprezentantka Finlandii Hanna Skytta świętowała zwycięstwo w Mistrzostwach Świata w kulturystyce zawodowej, a w kategorii mężczyzn zwyciężył Estończyk Roman Polšinas. Laury grupy weteranów przypadły Vidmantasowi Malakauskasowi z Wilna. W zawodowym turnieju Mistrzostw Europy nikt nie dorównał Aleksejowi Petkevičisowi z Łotwy i Oldze Kolesowej, reprezentantce gospodarzy.

Reprezentacja Litwy składała się ze sportowców z Kowna, Kłajpedy i Wilna. Zabłysnęli podczas amatorskich zawodów kwalifikacyjnych do Mistrzostw Świata. Szczególnie dobrze spisali się przedstawiciele klubu Młodzieżowej Organizacji Sportowej (JSO). Karina Radžabova została absolutną zwyciężczynią w kategorii aerobiku zdrowotnego kobiet, Vilma Povilonienė zwyciężyła w imprezie fitness, a Rasa Greičienė obroniła tytuł mistrzyni świata w grupie weteranów „Model fitness”.

Zdaniem trenera klubu JSO Vytautasa Mikuckisa, po przybyciu na Litwę znacznej liczby zawodników, w związku z pandemią, kwarantanna byłaby obowiązkowa, dlatego zdecydowano się na organizację części meczów, gdzie bezpośrednia ocena wizualna nie jest możliwa. . konieczne, zdalnie. Tym samym uczestnicy zawodów kulturystycznych za kilka tygodni będą musieli przesłać wyniki swoich testów, które zostaną sfilmowane przez jury z każdego kraju.

Po tych zawodach sezon dobiegnie końca i wiosną przyszłego roku litewscy sportowcy wezmą udział w kolejnym dużym międzynarodowym turnieju, ale na razie trwa jeszcze wybór miejsca.

Averill Burkee

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Przyjazny adwokat piwa. Generalny organizator. Fanatyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *