Zaoszczędź 400 euro
Codziennie parkingi sklepów i targowisk w okolicach Słubic (miasto w zachodniej Polsce) zapełniają się samochodami zarejestrowanymi w Niemczech.
Na zakupy przychodzą rodziny.
Różnice cenowe w Niemczech i Polsce widać gołym okiem. Przykładowo cena mięsa mielonego w Polsce wynosi 23 zł (5 euro) za kilogram, a w Niemczech oczywiście w przeliczeniu na złotówki to już 38 zł (prawie 9 euro) za kilogram. W Niemczech litr mleka kosztuje o prawie 3 złote (0,67 euro) więcej. Na Litwie kosztuje ponad 6 złotych (1,35 euro).
Nie jest tajemnicą, że Litwini regularnie przyjeżdżają do Polski na zakupy. Portal przegladbałtycki.pl pisze, że Violetta z Kłajpedy robi zakupy w Polsce od 8 lat. Odwiedza Augustawę i Suwałki.
Jak podaje portal, dwa razy w roku wydaje więcej pieniędzy i udaje się do jednego z przygranicznych centrów handlowych, gdzie kupuje mięso, sery, chemię gospodarczą i alkohol. Podczas szaleństw zakupowych, po odjęciu kosztów podróży, oszczędzasz nawet 400 euro.
Nie tylko zakupy
Jak pisze wspomniany portal, zakupy w Polsce są dla Litwinów tańsze niż w kraju, dlatego wielu chce oszczędzać jak Violetta.
Tańsza żywność to nie jedyna atrakcja Polski. Jak twierdzi portal gorzow.tvp.plNa przykład Niemcy nie przyjeżdżają do Polski tylko na zakupy. Korzystają także z usług fryzjerów, kosmetyczek i mechaników samochodowych.
Mieszkańcy przygranicznych miejscowości chętnie witają niemieckich klientów.
Według obliczeń Międzynarodowego Funduszu Walutowego ceny żywności w Polsce należą do najniższych w Europie.
„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Przyjazny adwokat piwa. Generalny organizator. Fanatyk popkultury.”