co podróżni powinni wiedzieć o tym locie?

Od 11 grudnia z Wilna będzie można codziennie dojechać zarówno do stolicy Polski, jak i do drugiego co do wielkości miasta w kraju – Krakowa, międzynarodową linią kolejową. Wieści o nowej linii kolejowej z Wilna do polskich miast wzbudziły duże zainteresowanie wśród Litwinów. Według przedstawicieli LTG Link przekłada się to również na sprzedaż biletów. Co powinny wiedzieć osoby podróżujące w tę podróż, jakie są najpopularniejsze terminy i jakich (nie)udogodnień mogą spodziewać się pasażerowie pociągów?

Od najbliższej niedzieli 11 grudnia będzie można podróżować pociągiem z Wilna do Warszawy i Krakowa. Pociąg „LTG Link” z Wilna pojedzie przez Kowno do Mokawy, gdzie pasażer powinien wsiąść do pociągu „PKP Intercity” polskiej spółki i kontynuować podróż do wybranego polskiego miasta.

Wiadomość o nowej linii kolejowej Wilno-Kowno-Warszawa-Kraków wzbudziła wśród Litwinów wielkie zainteresowanie. Według przedstawicieli LTG Link przekłada się to również na sprzedaż biletów.

„Od 11 grudnia dużym zainteresowaniem klientów cieszą się przejazdy pociągami relacji Wilno-Kowno-Warszawa-Kraków. W pierwszych dniach sprzedaży biletów na te pociągi LTG Link sprzedało już kilkaset biletów na miesiąc grudzień. „, – Delfy powiedziała Kotryna Dzikaraitė, przedstawicielka Lietuvos Geležinkeliai AB.

Według niej najpopularniejszymi dotychczas terminami podróży w tym roku są 16, 26 i 27 grudnia, kiedy praktycznie wszystkie bilety sprzedane na kanałach LTG Link zostały już wyprzedane.

„Pociągi do Warszawy i Krakowa będą kursować codziennie, więc klienci będą mieli szeroki wachlarz możliwości. Oczywiście w przyszłości, jeśli pojawi się taka potrzeba, zostaną ocenione dodatkowe możliwości jej zaspokojenia” – powiedział przedstawiciel, komentując możliwość dopięcia dodatkowych wagonów, dodając, że bilety na pociągi na tej trasie można kupić zarówno za pośrednictwem kanałów LTG Link, jak i u partnerów PKP Intercity” na stronie www.intercity.pl.

„Przed zakupem biletów zawsze namawiamy do wybrania innego pociągu dziennego lub spróbowania zakupu biletów przez stronę PKP Intercity” – radziła.



Pociąg

© Ministerstwo Transportu

Jakich (nie)udogodnień mogą spodziewać się pasażerowie?

Jak powiedziała Delfi K. Dzikaraitė, pociągi obu krajów będą miały toalety i gniazdka elektryczne w każdym wagonie. Na terenie Litwy będzie można korzystać z bezpłatnego łącza internetowego Wi-Fi, goście będą mogli kupić przekąski i napoje. W przygotowanym menu można znaleźć kawę, herbatę, soki, kanapki, czekoladę, orzechy.

To prawda, pasażerom zaleca się przygotowanie przekąsek przed przesiadką na stację Mockava (Litwa), ponieważ żywność jest sprzedawana w pociągu polskiego partnera „PKP Intercity” tylko na odcinku Šepetova-Warszawa.

„Oczywiście pasażerowie mogą zabrać ze sobą jedzenie, przekąski czy napoje bezalkoholowe. W pociągu przejeżdżającym przez terytorium Polski nie będzie świadczone połączenie internetowe Wi-Fi” – skomentowała K. Dzikaraitė. pociągi sąsiedniego kraju.

Pociągi będą zatrzymywać się w Mockawie z optymalnie zaplanowanym rozkładem jazdy: w zależności od kierunku jazdy czas przesiadki wynosi 24 lub 33 minuty, więc pasażerowie będą musieli przesiąść się do innego pociągu, który zatrzymał się kilka metrów dalej.

Według przedstawicieli firmy nowa trasa nie jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych lub o indywidualnych potrzebach, ale firma obiecuje, że w przyszłości zaspokoi potrzeby wszystkich podróżujących.

„Na odcinku trasy międzynarodowej na Litwie przejazdy odbywać się będą pociągami typu PESA630MiL, które są przystosowane również dla osób z indywidualnymi potrzebami. Na polskim odcinku trasy przejazdy odbywać się będą pociągiem osobowo-samochodowym, który nie jest dostępne dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Firma LTG Link kontynuuje rozmowy ze swoimi partnerami w Polsce i ma nadzieję, że w niedalekiej przyszłości pociągi po polskiej stronie będą również przystosowane dla wszystkich.

Pociąg będzie odjeżdżał z Wilna codziennie o godzinie 12:00. 10 minut, z Kowna – godz. 20 minut Pociąg przyjedzie na Dworzec Centralny w Warszawie o godzinie 20:00 czasu lokalnego. 13 minut, do Krakowa – 23:00 39 minut Pociąg z Krakowa do Wilna odjeżdża codziennie o 4:00 rano. 01 min., z Warszawy – 07 godz. 35 minut Ten pociąg przyjedzie do Kowna o 16:00. 25 min i Wilno – 17:00 34 min. czas litewski.

Podróż z Wilna do Warszawy z przesiadką zajmie około 9 godzin. Dla jadących do Warszawy cena biletu standardowego to 25 EUR, a dla jadących do Krakowa – 30 EUR. Zniżki obowiązują dla towarzyszących dzieci do lat 12.

Osobom podróżującym trasą międzynarodową przypomina się o konieczności posiadania przy sobie dokumentów tożsamości. Na tej międzynarodowej trasie będzie można przewozić osobisty bagaż podręczny, rowery (po wcześniejszym wykupieniu usługi przewozu), a ze świadectwem zdrowia zwierząt wydanym przez lekarza weterynarii będzie można podróżować ze zwierzętami domowymi. Stała cena za przewóz roweru na całej trasie to 10 EUR, psa 5 EUR.



Train Link LTG

© Koleje Litewskie

Dena Huxleye

„Ekstremalny gracz. Popkulturowy ninja. Nie mogę pisać w rękawicach bokserskich. Bacon maven. Namiętny badacz sieci. Nieprzepraszający introwertyk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *