W Zach Bagans Museum of Haunted Objects w centrum Las Vegas znajduje się artefakt znany jako Dibuco Box, który niesie ze sobą zło, a nawet śmierć. Każdy, kto odważy się otworzyć to pudełko, jest skazany na pecha i niekończące się koszmary.
W muzeum znajdują się również okulary seryjnego mordercy Teddy’ego Bundy’ego, a także obrazy wykonane z prochów seryjnego mordercy Charlesa Mansona i wiele innych potworności.
Z. Bagans, jeden z producentów serialu Travel Channel Ghost Adventures, powiedział, że w 2017 roku do jego kolekcji dołączył jeden z najstraszniejszych eksponatów.
Jak podaje strona internetowa muzeum, wkrótce po dostarczeniu „Skrzyni Dibuka” zaczęły się w niej pojawiać ciemne i tajemnicze dziury.
Według Z. Bagansa wyglądało to tak, jakby ktoś próbował uciec z wnętrza eksponatu.
Miał sam otworzyć pudełko opętanych w 2018 roku podczas czterogodzinnego pokazu Halloween na żywo z muzeum. Jednak postanowił tego nie robić, wyczuwając w niej zło.
To pudełko zostało wystawione na aukcję na eBayu 20 lat temu przez niejakiego Kevina Mannisa. W opisie produktu stworzył straszną historię, która okazała się społecznym eksperymentem przeprowadzonym w 2021 roku podczas wywiadu.
K. Mannis pracował w Portland jako konserwator mebli, kiedy w 2001 roku kupił na garażowej wyprzedaży proste pudełko na wino. Podobno został jej sprzedany przez niedawno zmarłego 103-letniego mężczyznę. wnuczka ocalałego z Holokaustu, który uciekł z okupowanej przez nazistów Polski.
Dopiero kilka lat temu wyszło na jaw, że pudełko w rzeczywistości zostało mu sprzedane przez prawnika.
K. Mannis sam umieścił w nim dziwne rzeczy (kępki włosów, suszone pąki róży, świecznik z nogami ośmiornicy itp.). Tam też wyrzeźbił żydowską modlitwę.
Pudełko zostało sprzedane za 140 dolarów w Losif Nietzke. Później sprzedał go Jasonowi Haxtonowi, dyrektorowi uniwersyteckiego muzeum medycznego. A w 2016 roku Z. Bagans kupił od niego pudełko za nieujawnioną kwotę.
Za pudełko, które odniosło sukces i wciągającą historię w 2012 roku. K. Mannisowi zaproponowano stanowisko konsultanta na planie filmu „Opętanie”.
W folklorze żydowskim dibukai to złe duchy. Mówi się jednak, że zamieszkują żywe istoty, a nie meble.
„Ewangelista kulinarny. Miłośnik podróży. Namiętny gracz. Certyfikowany pisarz. Fan popkultury”.