Zwycięzcą wyścigu w Polsce został kolarz D. Masiulis

Zwyciężył Polak Filipas Maciejuk. Drugie miejsce zajął Duńczyk Martin Mollerup (+58 sekund). Do zwycięzcy zabrakło 1 minuty D. Masiulisa. 23 sek. W pierwszej dziesiątce znalazło się pięciu kolarzy z Polski i po jednym z Białorusi, po jednym z Danii, po jednym z Wielkiej Brytanii, po jednym z Litwy i po jednym z Finlandii.

Romas Zubrick (+3,48) uplasował się na 19. miejscu, Kęstutis Vaitaitis (+3,48) – 32., Rokas Gelžinis (+5,50) – 67., a Mantas Januskevičius i Aristidas Kelmelis nie ukończyli wyścigu.

Według zdobytych punktów D. Masiulis (46 punktów) zajął czwarte miejsce, a R. Zubrick (34 punkty) zajął 10. miejsce. Pierwsze miejsce w rankingu zajął pan Molerup (90 punktów).

W zakończonym w środę czteroetapowym wyścigu wzięło udział 185 kolarzy z 16 krajów i 32 drużyn. Sklasyfikowano 126 zawodników. W klasyfikacji drużynowej reprezentacja Litwy przegrała jedynie z reprezentacją Polski.

„Jesteśmy usatysfakcjonowani wynikami uzyskanymi w wyścigu tej rangi. Chłopcy byli prawdziwą drużyną” – powiedział Artūras Šiugždinis, trener litewskiej kadry juniorów i kadry Kłajpedy. – Na ostatnim etapie reprezentacja Litwy poradziła sobie świetna robota, utrzymując Dana w grupie. Był moment, w którym litewska reprezentacja rozerwała grupę przy bocznym wietrze i przez chwilę trzech z naszej czwórki jechało w grupie pięciu liderów. ich przywódca i grupy się połączyły. Gdyby wiatr był silniejszy, jeszcze bardziej zdenerwowalibyśmy Polaków.

D. Masiulis wygrał w niedzielę drugą część pierwszego etapu i został liderem rywalizacji. W poniedziałek po drugim etapie Kłajpeda spadła na czwarte miejsce, a we wtorek po trzecim etapie awansowała. W środę Danowi udało się utrzymać trzecią pozycję.

We wtorek Molerup wygrał trzeci etap. W 2 godziny pokonał 90,7 km. 8 minut 10 sekund. Na około 12 km przed metą utworzyła się pięcioosobowa grupa prowadząca. Po chwili dołączyło do niej dwóch rowerzystów. Na około 300 metrów przed metą D. Masiulis próbował odbić się od rywali, jednak nie udało mu się to. Den zajął siódme miejsce, R. Zubrick (+1,14) – 12., K. Vaitaitis (+1,14) – 29., R. Gelžinis (+2,46) – 52., a M. Januškevičius nie ukończył wyścigu

Czwartą rundę wygrał Polak Kornelis Klementowski. W 2 godziny pokonał 109,5 km. 33 minuty 21 sekund. Zwycięski czas przypadł kolarzom z miejsc 2-85. R. Zubrick zajął 11. miejsce, R. Gelžinis – 33., D. Masiulis – 39. i K. Vaitaitis – 61.

W trzecim sprincie pośrednim (73,5 km) R. Gelžinis zajął drugie miejsce i dostał dwie dodatkowe sekundy.

Ż. Savicks zajął 61. miejsce w wyścigu we Francji

Litwin Žydrūnas Savickas (bez drużyny) zajął 61. miejsce podczas pierwszego etapu wyścigu Tour Rhône-Alpes Isère (kategoria UCI 2.2), który rozpoczął się w środę we Francji. Zwyciężył Francuz Jérémy Cornu (Direct Energie). W 3 godziny pokonał 126,9 km. 55 sekund.

Ż. Savickas przegrał ze zwycięzcą o 4 minuty. 13 sek.

Kolejny Litwin Evaldas Šiškevičius (Delko Marseille Provence KTM, +17 min. 10 sek.) dobiegł jako ostatni i zajął 116. miejsce.

Czteroetapowy wyścig zakończy się w sobotę.