Zwycięstwa S. Sysojevej i A. Petrova w zawodach wyścigów konnych w Polsce

W Sopocie odbyły się zawody jeździeckie Cavaliada Sopot 2023. W zawodach wzięła udział duża grupa litewskich jeźdźców.

W zawodach ujeżdżeniowych był niepokonany Sandra Sysojewa i Znaleziono chłopca. W klasie Intermediate I. zdobyli 75,083 procent, a w klasie Intermediate I Freestyle – 71,403 procent. Zwycięstwa w obu kategoriach zapewniły S. Sysojevej 3000 zł (633,31 euro).

Andriej Petrovas z „Lincolnsem” triumfował w klasie skoków przez przeszkody „Medium Tour” do 140 cm i zajął 9. miejsce w klasie skoków przez przeszkody do 125 cm „Small Tour”. Z „Qarath van Paebroek Z” A. Petrov zajął trzecie miejsce na torze przeszkód „Medium Tour” 135 cm i 11. miejsce na torze przeszkód „Grand Prix” 154 cm. Litwinka wraz z „Kendzim” zajęła także 4. miejsce w skoku wzwyż „Power”. A. Petrov wygrał w tym konkursie 13 525 złotych (2855,16 euro).

Aistis Vitkauskas z „Favour VG” zajął 9. miejsce na torze przeszkód 145 cm „Big Tour”, z „Love is On” zajął 2. miejsce na torze przeszkód 135 cm „Medium Tour”, a z „Baccus V” zajął 16. miejsce w „Small „Tour” w biegu na 125 cm przez płotki A. Vitkauskas wygrał w tych trzech konkurencjach 5750 zł (1213,84 euro).

Irmantas Grikienis z Justacusem Omhgiem zajął 8. miejsce w Grand Prix na 145 cm przez płotki, a z Cornetto zajął 5. miejsce w skoku wzwyż Power. W sumie 5070 zł (1070,29 euro) trafiło do I. Grikienisa.

Do Justiny Rečiūnaite najlepiej wypadła w Lotto Speed&Music, gdzie z Krack Bleu C zajęła 5. miejsce. Ponadto Litwinka z „Dynamite Dillon Z” uplasowała się na 19. miejscu w biegu na 125 cm przez płotki „Small Tour” i łącznie wygrała 1480 zł (312,43 euro).

Bieg średni w biegu na 140 cm przez płotki Matasa Petraitisa z Quirados AS uplasował się na 8. miejscu i otrzymał 720 zł (151,99 euro).

Kristupasa Petraitisa zajął z „Byronem” 9. miejsce w kategorii „Lotto Speed&Music” oraz 21. miejsce w torze przeszkód 135 cm „Medium Tour”. K. Petraitis wygrał 700 zł (147,77 euro).

Trojus Rimkevicius z Calimero W zajął 6. miejsce w Small Tour na torze przeszkód 125 cm i wygrał 440 zł (92,89 euro).

Nerijus Sipaila 300 zł (63,33 euro) zdobył na 135 cm przez płotki w dyscyplinie Medium Tour, gdzie z Cendrillonem zajął 11. miejsce.

Laura Burgyte jego najlepszy występ miał miejsce na torze przeszkód Small Tour 125 cm, gdzie z Need for Speed ​​zajął 8. miejsce i wygrał 240 złotych (50,66 euro).

Dominyka Silevičiūtė w zawodach amatorskich z Cascalou 3 uplasował się na 10. miejscu na torze przeszkód 110cm i 11. na torze przeszkód 115cm. Litwa otrzymała 150 złotych (31,67 euro).

Ostatnia szansa w biegu na 135 cm przez płotki Evita Vismeryte ze Stakkaliną zajęła 8. miejsce i otrzymała 120 zł (25,33 euro).

Ignacego Makarauskasa, Laura Martinavičiūtė, Leja Nakvosaitė I Aleksiej Timofiejew nie znalazł się wśród osób, które podzieliły się funduszem nagród.

W zeszłym tygodniu w Belgii odbyły się zawody w skokach przez przeszkody w kategorii 1-2 gwiazdek. Biorąc udział Donatas Jančiauskas z „Cool Quarz” nie znalazł się w gronie zwycięzców.