Zwycięstwa nie wystarczyło: Kartwelczycy, którzy pokonali Filipiny, zakończyli olimpijską podróż / Aktualności

Reprezentacja Sakartwella pokonała Filipiny 96:94, ale do końca występu w eliminacjach olimpijskich potrzebowała zwycięstwa co najmniej 19 punktami.

Zmarnując ogromną przewagę Reprezentacja Sakartwell (1-1) kończy występ w selekcji olimpijskiej. przedstawiciele europejscy 96:94 (28:17, 27:26, 19:31, 22:20) złamany z Filipin koszykarzy (1-1), ale to nie wystarczyło, aby awansować z trzeciego miejsca w grupie A.

Kartwelianie potrzebowali zwycięstwa z przewagą co najmniej 19 punktów, aby marzyć o pierwszej pozycji w grupie musieli zadziwić Filipińczyków co najmniej 48 punktami.

Po tym spotkaniu wyjaśnił się ostateczny ranking grupy A, pierwsze miejsce zajęła gospodarze Łotwa, drugie Filipiny, a trzecie Gruzini. Łotysze w półfinale zmierzą się z Kamerunem, drugim w grupie B, a Filipiny z Brazylią.

Reprezentacja Filipin / Harmonogram

Podopieczni Aleksandara Džikicia rozpoczęli mecz znakomicie, po 5 minutach prowadzili 16:0, a w drugiej kwarcie wypracowali sobie niezbędną przewagę 40:20.

Przeciwnicy, którzy jednak pokazali charakter, po przerwie odpowiedzieli zdecydowanie i strzelili 16:3, aby wyrównać wynik (67:67). Potem rozpoczęła się zacięta walka, którą wygrał, ale Kartwelianie schodzili z boiska ze spuszczonymi głowami.

Wejście Filipińczyków do play-offów zniweczyła kontuzja jednego z liderów, Kai Sotto. Goga Bitadze padł na niego w drugiej kwarcie. Sotto zdobył 4 punkty w 12 minut.

Wśród zwycięzców wyróżniał się Sandro Mamukelashvili, który w 37 minut zdobył 26 punktów (5/5 podwójnych, 5/9 potrójnych, 1/1 karnego), 7 zbiórek, 3 asysty i 34 punkty użytkowe.

Dla drużyny Filipin Justin Donta Brownlee zaliczył kolejny monstrualny występ, zdobywając 28 punktów (7/8 debli, 4/8 tripletów, 2/2 rzutów karnych), 8 zbiórek, 8 asyst i 35 asyst w 39 minut.

Filipiny: Justin Donta Brownlee 28 (7/8 podwójnych, 4/8 potrójnych, 8 zbiórek, 8 asyst, 5 strat, 35 asyst), Dwight Ramos 16 (4/8 potrójnych, 5 goli, 4 asysty, CJ Perez 14 (4 /4 deble, 2/2 triplety), Chris Newsome 13 (4/5 deble, 6 asyst Vincent Tamayo 7).

Sakartvel: Sandro Mamukelashvili 26 (5/5 deble, 5/9 trójek, 7 zbiórek, 3 overy, 34 użycia), Goga Bitadzė 21 (7/13 deble, 11 zbiórek, 2 bloki, 25 asyst), Tornike Šengelia 17 (6 /9 debli, 1/5 trójek, 7 asyst), Joe Thomassonas 14 (4/8 debli, 2/4 trójek, 8 uziemień), Duda Sanadze 13 (3/8 trójek).