„Zachód wciąż tego nie widzi!” Rosja przejmuje kontrolę nad Morzem Bałtyckim”






Putin rozumie tylko siłę, kompromis uważa za oznakę słabości.

Zdjęcie skojarzeniowe

© Brindefalk (CC BY 2.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Swedish_forces_in_Afghanistan.jpg






Dołącz do zespołu technology.lt!

Darmowy grafik, zarobki, wiele ciekawych zajęć. Nie jest wymagane żadne doświadczenie, wystarczy zapał.

Zainteresowany?
Wypełnij ten formularz!




Rosja mogłaby zaatakować Szwecję, aby przejąć kontrolę nad Morzem Bałtyckim.


To jest wywiad dla polskiej publikacji Rzeczpospolita powiedział szwedzki minister obrony Pål Jonson.


Jak wszyscy wiedzą, Moskwa wielokrotnie groziła NATO, które „stopniowo przekształciłoby Morze Bałtyckie we własne jezioro”.


Choć siły Kremla „okopią się na Ukrainie”, powiedział Johnson, Moskwa pokazała, że ​​„jest gotowa podjąć poważne ryzyko militarne i polityczne”, a rosyjska marynarka wojenna nadal stacjonuje w Sankt Petersburgu i Kaliningradzie. W obliczu rosyjskiego zagrożenia Szwecja w dalszym ciągu realizuje ambitny program rozbudowy swojej floty.




„Rosja stanowi zagrożenie dla Szwecji i reszty NATO. Nie możemy wykluczyć możliwości rosyjskiego ataku na nasz kraj. Po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę wzrosło znaczenie militarne i handlowe Morza Bałtyckiego dla Kremla dalej, dlatego w naszych planach wojskowych musimy uwzględnić agresywne zamiary Rosji” – przyznaje Junson i dodaje, że podobnie jak Polska, Szwecja zasadniczo zwiększa swoje inwestycje obronne.


Marynarka szwedzka tradycyjnie koncentruje się na Morzu Bałtyckim, jej okręty podwodne doskonale znają dno morskie, a Szwedzi dysponują także dużą flotą i doskonałymi siłami desantowymi.






„Nasze członkostwo w NATO pozwala teraz na znacznie bliższą współpracę z Polską, między innymi dlatego, że używamy kompatybilnej broni. Program modernizacji polskich sił zbrojnych zawsze jest pod wrażeniem, to wzór do naśladowania” – oświadczył minister cytowany przez gazetę. .




„7 marca Szwecja przystąpiła do NATO. Przez dwa stulecia po wojnach napoleońskich pozostawała krajem neutralnym. Nawet podczas II wojny światowej. Dobrze, że w końcu tak się stało, bo Szwecja nie tylko jest bezpieczniejsza w Sojuszu Atlantyckim, ale także ma większą siłę odstraszania. Wielu było zaskoczonych inwazją Rosji na Ukrainę w lutym 2022 r. Uważa, że ​​jest to brak zrozumienia, ponieważ wcześniej Moskwa rozmieściła wzdłuż granic Ukrainy 200 tys. żołnierzy. Polska od kilkudziesięciu lat ostrzegała przed agresywnymi działaniami Moskwy racja, ale Zachód w to nie wierzył” – mówi Jonson.






Przyznaje, że Zachód w dalszym ciągu nie widzi, że Rosja stanowi największe zagrożenie dla Europy, natomiast Putin rozumie jedynie siłę, kompromis postrzega jako przejaw słabości. Dla niego ustępstwa Zachodu w kwestii Sakartwell oznaczały zielone światło na dalsze podboje.

Podziel się z przyjaciółmi

Autoryt. prawa: MTPC
MTPC

Zabrania się powielania informacji przygotowanych przez MTPC w narzędziach informacji publicznej oraz na stronach internetowych bez pisemnej zgody przedsiębiorstwa publicznego „Centrum Popularyzacji Nauki i Techniki”.

Uwagi

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *