Wzmocnione np. bezpieczeństwo zdrowotne: co muszą wiedzieć placówki medyczne i apteki?

Aby system opieki zdrowotnej był e-funkcyjny, jest on stale aktualizowany, wdrażane są najnowocześniejsze rozwiązania. Przejście na bezpieczniejsze protokoły szyfrowania pomoże w dalszym zapewnieniu bezpiecznej wymiany danych, dodatkowo chroniąc przed możliwymi włamaniami i wyciekami danych.

Wszystko. placówek korzystających z systemu opieki zdrowotnej do 1 lutego. muszą dostosować swoje systemy informatyczne do nowych wersji protokołów szyfrowania. Jeżeli nie zostanie to zrobione we wskazanym terminie, zakłady nie będą mogły wymieniać danych z e. systemy informacji zdrowotnej i wcześniejsza rejestracja pacjentów (IPR).

O oczekiwanej zmianie zakłady były kilkukrotnie informowane przez m.in. Głównym administratorem systemu opieki zdrowotnej jest Centrum Rejestracji, a zarządcą systemu jest Ministerstwo Ochrony Zdrowia. Ponadto odbyły się zdalne spotkania z przedstawicielami instytucji, podczas których przedstawiono oczekiwane zmiany, poinformowano, co powinni zrobić specjaliści odpowiedzialni za instytucje, aby instytucje i systemy, z których korzystają, nadal mogły płynnie wymieniaj dane z e. System zdrowotny.

Systemy informatyczne, z których korzystają placówki służby zdrowia i apteki, muszą być dostosowane do bezpiecznych wersji TLS – nie jest to trudne, ten krok nie wymaga dodatkowych inwestycji, wystarczy wprowadzić drobne zmiany w stosowanych systemach i zrezygnować z szyfrowania TLS 1.0 i TLS 1.1 protokoły.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, możesz skontaktować się z e. konsultantów ds. zdrowia pod numerem telefonu +370 5 236 4577 (poniedziałek – czwartek w godzinach 8:00 – 17:00, piątek w godzinach 8:00 – 16:00) lub pocztą elektroniczną na adres e.sveikata@registrucentras.lt.

Elektroniczny system opieki zdrowotnej jest prawdopodobnie największym systemem w całym kraju, połączonym poprzez integrację nie tylko z placówkami medycznymi i aptekami działającymi na terenie kraju, ale także z innymi instytucjami i instytucjami uczestniczącymi w krajowym systemie ochrony zdrowia. Obecnie tj. System opieki zdrowotnej obsługuje ponad 4 tysiące unikalnych integracji technicznych, na godzinę wpływa ponad 2000 wniosków. unikalne adresy IP. Za miesiąc E. w zdrowiu generuje się ponad 10 milionów dokumentów. Baza danych e-Zdrowie zajmuje blisko 200 terabajtów.

Ponieważ. system opieki zdrowotnej jest podłączony do systemów informatycznych instytucji medycznych kraju, jego prawidłowe funkcjonowanie nie zależy tylko od m.in. systemy opieki zdrowotnej, ale także duża e. poziom zaawansowania sieciowych systemów informatycznych użytkowników opieki zdrowotnej.

Dena Huxleye

„Ekstremalny gracz. Popkulturowy ninja. Nie mogę pisać w rękawicach bokserskich. Bacon maven. Namiętny badacz sieci. Nieprzepraszający introwertyk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *