Uczestnicy spotkania podzielili się informacjami o działaniach podejmowanych przez kraje na rzecz wsparcia Ukrainy oraz sankcjach wobec Rosji w dziedzinie kultury. Litwa wraz z Polską aktywnie dąży do blokowania i izolowania Rosji na forach i organizacjach międzynarodowych oraz zapewnia i zachęca inne kraje do udzielania Ukrainie wsparcia w dziedzinie kultury.
V. Gasparavičius i D. Urbanavičienė poinformowali o wspólnych projektach twórczych z ukraińskimi artystami zainicjowanymi na Litwie, stypendiach dla pracowników kultury i artystycznych kraju, możliwościach ich pracy, otwarciu litewskich instytucji kulturalnych i artystycznych dla wszystkich ukraińskich uchodźców, wsparciu dla dostaw nadajniki telewizyjne i pomoc techniczna dla Ukrainy. Pan Sellin zauważył, że podobne środki wsparcia obowiązują w Polsce.
Przedstawiciele Litwy poinformowali także o sukcesie tras koncertowych Narodowego Teatru Opery i Baletu w Charkowie na Litwie i zaproponowali Polsce stworzenie warunków do tras koncertowych tego teatru w ich kraju.
Podczas spotkania wymieniono informacje na temat krajowej e-administracji zainicjowanej na Ukrainie. inicjatywa dziedzictwa. Zostanie on omówiony 12 maja na trójstronnym spotkaniu przedstawicieli Ukrainy, Polski i Litwy w formie „Trójkąta Lubelskiego” w Warszawie.
Wiceministrowie kultury V. Gasparavičius i D. Urbanavičienė spotkali się również w Warszawie z mieszkającym i pracującym tu artystą Stasysem Eidrigevičiusem. Podczas spotkania omówiono koncepcję, działalność i perspektywy przyszłego Centrum Sztuki im. Stasysa Eidrigevičiusa w Poniewieżu. Otwarcie centrum zaplanowano na lato przyszłego roku.
Surowo zabrania się wykorzystywania informacji opublikowanych przez DELFI na innych stronach internetowych, w mediach lub gdzie indziej, lub rozpowszechniania naszych materiałów w jakiejkolwiek formie bez zgody, a jeśli uzyskano zgodę, DELFI musi być podane jako źródło.
„Praktykujący Twitter. Profesjonalny introwertyk. Hardkorowy znawca jedzenia. Miłośnik sieci.