W najbliższy weekend w Kownie i Kłajpedzie – impreza roku z udziałem „Man-go”, „Bavarija”, „69 danguje” i Sandry

W najbliższy weekend w Kownie i Kłajpedzie zabrzmi najlepsza litewska muzyka pop wszechczasów! Na największej imprezie roku wezmą udział aż trzy znakomite litewskie grupy – „Man-go”, „Bavarija”, „69 in the sky” oraz gość specjalny z Niemiec – Sandra. Wszyscy litewscy artyści przygotowują na te koncerty specjalne programy swoich najlepszych piosenek i wystąpią z zespołami na żywo, a Sandra zabierze ze sobą swój zespół tancerzy. Koncerty odbędą się: 1 grudnia. na arenie „Švyturio” w Kłajpedzie oraz 3 grudnia. na arenie „Zalgiris” w Kownie.

mango

Litewski zespół muzyki pop „Man-go” powstał w 1998 roku w Kłajpedzie, zyskując popularność dzięki piosence „Spring Flowers”.

Koncerty, prezentacje nowych płyt: popularność i sukcesy towarzyszyły grupie przez dekadę. W 2008 roku doszło do wypalenia zawodowego. I dopiero w 2014 roku z nowymi siłami twórczymi „Man-go” powrócił na scenę i ponownie zajął silną pozycję na litewskich playlistach muzycznych. W 2018 roku na koncercie z okazji 20-lecia zespołu, który odbył się w arenie „Švyturios” w Kłajpedzie, wzięło udział 7 000 fanów. Latem tego roku Man-go rozpoczęło aktywne przygotowania do ekskluzywnej trasy koncertowej z okazji 25-lecia działalności z zespołem grającym na żywo.

Zdjęcie organizatorów.

Ponad ćwierć wieku historia osiągnięć grupy obejmuje imponującą dyskografię: wydane płyty wielokrotnie zdobywały status „platyny”, zbiór muzyki litewskiej wypełnił się wieloma utworami „Man-go”, które stały się hitami. Grupa zdobyła wiele nagród muzycznych. Od 2015 roku Man-go ma ogromną rzeszę fanów w Internecie, z ponad 76 milionami wyświetleń w samym YouTube.


„Bawaria”

Jedna z najpopularniejszych litewskich boysbandów wszechczasów powstała w 1996 roku w Kłajpedzie, dlatego w tym roku przypada 27. rocznica jej istnienia. Członkowie grupy to postacie znane na całej Litwie: Deivydas Zvonkus, Vilius Tarasovas i Juozas Liesis.

Zdjęcie organizatorów.

W trakcie swojej kariery „Bavarija” zdobyła kilka nagród w kategorii „Najlepszy zespół roku” (nagroda Radiocentro, nagroda „Bravo”), aż 30 utworów grupy znalazło się w TOP-20 różnych litewskich rozgłośni radiowych. i sprzedano ponad 150 000 egzemplarzy. Singiel i albumy z Bawarii.

Grupa stworzyła wiele ponadczasowych dzieł, które wielu z nas zna na pamięć – „Chcę latać”, „Noc”, „Och, tu mi dobrze!”, „Daj mi”, „Jesteśmy tutaj!”, „Ktoś tu jest piekło, ktoś tutaj jest „niebem”, „Słońcem, słońcem na niebie”, „Aniołami” i wieloma innymi.


„69 na niebie”

Ta litewska popowa grupa dziewcząt powstała w 2005 roku iw tym roku świętuje osiągnięcie pełnoletności – 18 lat na scenie. Karina, Nijolė, Ingrida i Goda – wyczucie stylu tych uroczych młodych dam nie pozostawia nikogo obojętnym, a teksty wykonywanych przez nie piosenek znają tysiące fanów. Grupa wielokrotnie zdobywała najważniejsze nagrody, w tym „Najlepszy Debiut Roku” (RC Music Awards), „Grupę Roku” (TV3 Children’s Voice i RC Music Awards) i inne.

Zdjęcie organizatorów.

Diwy sceniczne to jedni z najbardziej cenionych gości zarówno na najważniejszych imprezach, jak i w najlepszych klubach w kraju, a ich hity „9 in the Sky”, „Devil’s Speed”, „Będziemy latać”, „Żyję”, „ I Need Love” i wiele innych od dawna są najczęściej wyszukiwanymi hitami tanecznymi na stronach całej Litwy.

Sandra

Sandra lub Sandra Ann Lauer (tak brzmi pełne imię i nazwisko piosenkarki) była bardzo popularna w latach 80. i 90. za hity „In the Heat of the Night”, „(I’ll Never Be) Maria Magdalena”, „Everstanding Love” , „Hiroshima” i inne, które stworzyła wraz z mężem Michaelem Cretem (autorem projektu Enigma).


Przed rozpoczęciem kariery solowej Sandra była jedną z trzech wokalistek grupy Arabesque. Ta dziewczęca grupa była szeroko znana w Europie, ale niesamowitą popularność zyskała w Japonii, gdzie ukazało się aż 13 albumów i 30 singli. Później Sandra wybrała karierę solową, a jej pierwszy album „The Long Play” znalazł się w pierwszej dwudziestce w Niemczech i pierwszej piątce we Francji. Inne albumy również odniosły sukces komercyjny. Sandra cieszyła się dużą popularnością wśród czytelników Bravo, jednego z największych magazynów młodzieżowych w Niemczech (nasza starsza publiczność pamięta też plakaty z Sandrą z tego magazynu wiszące na ścianach ich salonów). W latach 1988-1993 Sandra zdobyła dziewięć statuetek „Bravo Otto” (w tym pięć złotych). W 1990 roku piosenkarka wzięła udział w projekcie Enigma stworzonym przez jej męża pana Cretu.

Zdjęcie organizatorów.

Po krótkiej przerwie związanej z rodziną i dziećmi, w 2009 roku Sandra powróciła z płytą „Back to Life” (a w 2012 – „Stay in Touch”) i z sukcesem kontynuuje swoją działalność koncertową. Artystka posiada także aktywne fankluby w Niemczech, Polsce i na Ukrainie.


Największa impreza roku z „Man-go”, „Bavariją”, „69 na niebie” i Sandrą odbędzie się:

1 grudnia – w Klaipėda Švyturios Arena

3 grudnia – na arenie „Zalgiris” w Kownie

Rozdaj bilety www.medusa.lt

Zdjęcie organizatorów.

Edwin Claye

„Praktykujący Twitter. Profesjonalny introwertyk. Hardkorowy znawca jedzenia. Miłośnik sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *