– Gdzie się urodziłeś i wychowałeś?
– Urodziłem się w Mariampolu i spędziłem tam siedemnaście lat. Potem przeniosłem się do Kowna, gdzie mieszkam do dziś.
– Kiedy otworzyłeś studio tańca?
– Zacząłem tańczyć w wieku czternastu lat po obejrzeniu filmu na YouTube. Nie wiedziałam wtedy nic o tym stylu tańca, ale zobaczyłam coś, co było wtedy dla mnie niezrozumiałe – jak można tak kontrolować swoje ciało! Wydawało się to niewiarygodne. Dowiedziałem się, że robi to mój znajomy, przyjechałem, spróbowałem, poszedł jeszcze kilka razy i wziął rok wolnego. Były inne rzeczy, które przyszły, ale w wieku piętnastu lat wróciłem i trwam do dziś. W tamtym czasie nie było nauczycieli, którzy mogliby uczyć tych tańców i nie było nikogo, kto traktowałby to poważnie. Zacząłem tańczyć systematycznie dopiero po czterech latach, więc okazuje się, że tańczę od piętnastu lat.
– Czy lubisz uczyć dzieci?
– Tak, pracuję z nimi od dziesięciu lat.
– Kiedy byłeś mały, kim marzyłeś o zostaniu?
– Trudno powiedzieć, kim chciałem zostać, gdy dorosnę, bo jednego tygodnia chciałem jednego, następnego drugiego. Najlepiej pamiętam to, że chciałem być albo naukowcem, albo koszykarzem, oczywiście piłka nożna była zawsze bardzo bliska mojemu sercu.
– Kiedy następny konkurs?
– Pierwsze zawody w tym sezonie odbyły się 12 listopada w Wilnie pod nazwą Bitwy na Pięści vol. 2. Zgromadzeni tancerze z różnych krajów – Łotwa, Estonia, Szwecja, Polska, Francja itd. To była bardzo mocna impreza. Z pięciu uczniów jeden znalazł się w pierwszej szesnastce, co jest bardzo mile widziane w przypadku imprezy tej rangi.
– Co jeszcze lubisz robić w Alytus?
– Ostatnio zacząłem spędzać więcej czasu w Alytusie. Kto pozostawił po sobie dobre wrażenie? Fakt, że Teatr Miejski w Alytusie ma dobry wybór sztuk i dobry zespół je wystawia. Lubię oglądać programy w Alytusie.
Więc jeśli chcesz mieć dobrą środę, możesz przyjść, zobaczyć i wziąć udział.
Nie będę dalej psuć fabuły, do zobaczenia na balu.
Eryk ZABLACK
————————————————– —————
Breaking, breaking (po angielsku Breaking; bboying/bgirling) to taniec, który powstał około 1970 roku w Bronxie (region Nowy Jork, USA). Pojawił się na Litwie około 1986 roku, ponownie stał się popularny w latach 1998-1999.
Powstały w latach 70. XX wieku taniec dziś zdobywa laury w wielu krajach na całym świecie. Technika breakdance ma swoje korzenie w plemionach afrykańskich i rdzennych Amerykanów. Rytualne ruchy taneczne, które na początku były techniką taneczną, bardzo szybko stały się nowoczesną formą buntu, a następnie uznanym nowym stylem tańca.
Przerwa 2018 zaliczona do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Rio De Janeiro. Później w 2018 r. Oferowany również w 2019 r. W programie Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 r. Jako sport sam w sobie. w 2020 roku potwierdzono, że kombi zadebiutuje na igrzyskach olimpijskich w Paryżu.
Źródło: Wikipedia
„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Przyjazny adwokat piwa. Generalny organizator. Fanatyk popkultury.”