Turystów w Polsce przyciągają imponujące zamki, góry i ekstremalne rozrywki | Życie

„Podróżni już zauważyli, że Polska była już wcześniej niesprawiedliwie niedoceniana. Od wielu lat celowo rozwijana jest infrastruktura turystyczna, tak aby Polacy mieli coś do zaoferowania turystom praktycznie w każdym regionie” – powiedział Algis Brazionis, dyrektor touroperatora Gulliver’s Travels.

W każdym regionie Polacy mają coś do zaoferowania turystom.

Ekspert ds. podróży radził odwiedzić Polskę w okresie wakacyjnym. Nasi sąsiedzi przykładają szczególną wagę do przygotowań do świąt, a girlandy, lampki choinkowe i inne ozdoby świąteczne zwykle cieszą nas przez cały styczeń.

Zdaniem A. Brazionisa znalezienie ciekawych zajęć w Polsce nie będzie trudne, nawet jeśli masz wyrafinowany gust. Kraj może pochwalić się imponującą zabytkową architekturą, piękną przyrodą, a fanom aktywnego wypoczynku proponuje nawet wypróbowanie największych drewnianych kolejek górskich na świecie.

Warszawa

Warszawa to nowoczesna stolica, która zawiera dziedzictwo historyczne Polski, imponujące muzea, centra nauki oraz przytulne uliczki i parki starego miasta, z widokiem na centrum miasta z ulubionego przez turystów 5-gwiazdkowego hotelu Intercontinental.

Warszawskie Stare Miasto zostało zbudowane w XII-XIII wieku, później otoczone fortyfikacjami obronnymi, które przetrwały do ​​dziś. Stare miasto oddycha historią ze wszystkich stron. Na przykład na słynnym Rynku w XIII wieku. kipiało całe życie miasta: od przemówień politycznych po egzekucje. Dziś na rynku nieustannie gromadzą się turyści, a liczne restauracje, bary koktajlowe i sklepy z pamiątkami czekają na otwarcie swoich drzwi.

Turystów przyciągają również od XIV wieku. powstał Pałac Królewski. W czasie II wojny światowej zamek rozebrano, następnie odbudowano, utworzono muzeum. Swoją drogą miłośnicy muzeów na pewno znajdą coś dla siebie w Warszawie. Muzeum Historii Żydów Polskich Polin trzy lata temu otrzymało nagrodę dla Najlepszego Muzeum Europejskiego. W Centrum Nauki Mikołaja Kopernika można nie tylko zobaczyć imponującą interaktywną wystawę, ale także samemu ją zbudować i wyprodukować. Miłośnicy muzyki klasycznej powinni odwiedzić nowoczesne Muzeum Fryderyka Chopina.

123RF.com fot./Warszawa

Kraków

Kraków to jedno z najczęściej odwiedzanych miast w Polsce. I nie bez powodu. Jest historyczną stolicą Polski, wyróżniającą się dobrze zachowanym Starym Miastem przypominającym średniowiecze, żydowską częścią miasta, a centralna część Krakowa znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Krakowskie Stare Miasto jest jednym z najbardziej imponujących w Europie i jednym z nielicznych, które przetrwało II wojnę światową. Tutaj oczy olśniewają wyszukane konstrukcje architektoniczne, kościoły, wąskie brukowane uliczki. Jeśli chcesz usiąść i podziwiać widok, możesz to zrobić w jednej z wielu kawiarni, restauracji lub barów znajdujących się na starym mieście.

Jedną z najważniejszych rzeczy do odwiedzenia w Krakowie jest Zamek Królewski na Wawelu, gdzie pochowani są Jagiełło i inni polscy królowie. Przez długi czas była rezydencją polskich królów i symbolem państwowym. Obecnie działa tu jedno z głównych muzeów kraju.

Po przyjeździe do Krakowa koniecznie trzeba odwiedzić Kopalnie Soli Velička, które znajdują się bardzo blisko miasta. Otwarte w średniowieczu kopalnie mają ponad 300 metrów głębokości i rozciągają się na dziewięciu piętrach. To całe podziemne miasto warte zobaczenia.

123rf.com foto/Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie

123rf.com foto/Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie

Bolesna historia

W Polsce można znaleźć budowle, które przypominają nie tylko o wielkiej historii, ale także o jednym z najbardziej bolesnych okresów w dziejach ludzkości – Holokauście.

W 2020 roku minie 75. rocznica wyzwolenia Auschwitz, jednego z największych nazistowskich obozów koncentracyjnych. Jest to okazja do zwiedzenia muzeum „Auschwitz-Birkenau – Niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady” oraz do upamiętnienia ludzi, którzy zginęli w czasie Holokaustu. Szacuje się, że w latach 1940-1945 w Auschwitz zginęło lub zostało zamordowanych około 1,1 miliona ludzi. ludzie.

W północnej Polsce znajdziesz Wilczy Szaniec, dawny ufortyfikowany bunkier Hitlera, z którego dowodził niemieckimi siłami zbrojnymi podczas II wojny światowej. Schron zainstalowany wówczas potajemnie w Rytprusii składał się z budynków mieszkalnych, gospodarczych i administracyjnych, a także samych schronów. Doprowadzono tu nawet linię kolejową, aw pobliżu zbudowano dwa lotniska.

Zdjęcie Słotwiny Arena/Treetop Trail w Polsce

Zdjęcie Słotwiny Arena/Treetop Trail w Polsce

Zamek Orle Gniazdo

W południowo-zachodniej części kraju rozciąga się imponujący system średniowiecznych zamków, zbudowanych w XIV wieku. Zadaniem 25 zamków jest obrona Krakowa, a następnie stolicy. Większość zamków między Częstochową a Krakowem łączy szlak turystyczny o długości około 163 km. Dlaczego Orle Gniazda? Większość zamków została zbudowana na klifach i jaskiniach, więc dostęp do nich był utrudniony.

Stacje narciarskie

Polska słynie z dobrze rozwiniętej infrastruktury narciarskiej. Ośrodek narciarski Šelment znajduje się tuż przy granicy z Litwą, zaledwie 2,5 godziny jazdy samochodem. samochodem z Wilna. Narciarzy na wysokość 190-250 m wyniesie 8 wyciągów narciarskich. To miejsce jest idealne dla początkujących: wzniesienia nie są wysokie, aw centrum znajduje się szkółka narciarska.

Polska słynie z dobrze rozwiniętej infrastruktury narciarskiej.

Zakopane czyli polskie Tatry to jeden z najpopularniejszych i najlepszych ośrodków narciarskich w Polsce. Położony blisko granicy ze Słowacją kurs spodoba się zarówno początkującym, jak i profesjonalistom. Najwyższy szczyt sięga tu prawie 2 km. Nawiasem mówiąc, Zakopane jest popularne nie tylko wśród narciarzy, w ciepłym sezonie organizowane są piesze wycieczki po górach. Jedną z największych atrakcji dla pieszych wędrówek jest Jezioro Morskie Oko w Dolinie Pięciu Stawów.

Tymczasem Krynica, miasteczko przy granicy ze Słowacją, słynie nie tylko jako ośrodek narciarski, ale także uzdrowisko, przypominające trochę Mierzeję Kurońską. Stoki narciarskie rozciągają się tu na 10 km, działa 8 wyciągów narciarskich, które mogą wynieść na wysokość 1114 m.

zieleniec.pl foto/Ośrodek narciarski Zieleniec w Polsce

zieleniec.pl foto/Ośrodek narciarski Zieleniec w Polsce

Park rozrywki

Nie musisz jechać do Francji, Hiszpanii czy Niemiec, aby przejechać się kolejką górską i podnieść poziom adrenaliny. Pięć lat temu Energylandia, największy park rozrywki w kraju, otworzyła swoje podwoje 50 km od Krakowa. Park podzielony jest na trzy strefy – dla najmłodszych, rodzinną i ekstremalną, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dodatkowo tego lata otwarto tu najwyższą drewnianą kolejkę górską na świecie.

Augustaw

Litwini przyjeżdżają do Augustawy nie tylko na zakupy, ale także po to, by pospacerować po tym małym miasteczku, które trochę przypomina Druskienniki, czy popływać słynnym Kanałem Augustawskim. Przekopany w 1823 r. kanał był ważną drogą wodną łączącą Bałtyk z wieloma polskimi rzekami. Obecnie jest to rozrywka dla turystów.

Violeta Grigaliūnaitė/15min.lt foto/Pływanie wokół Augustawy

Violeta Grigaliūnaitė/15min.lt foto/Pływanie wokół Augustawy

Becket Edwardsone

„Ewangelista kulinarny. Miłośnik podróży. Namiętny gracz. Certyfikowany pisarz. Fan popkultury”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *