Telia: Konsumpcja danych za granicą podwoi się w 2022 roku

Szefowa Telii ds. komunikacji mobilnej i stacjonarnej, Eglė Sonata Padagaitė, powiedziała, że ​​wzrost wykorzystania mobilnej transmisji danych za granicą w zeszłym roku nie był nieoczekiwany, ponieważ spodziewano się boomu turystycznego, ponieważ pandemia ustąpi. Okazał się jednak znacznie większy niż oczekiwano. w 2022 roku liczba podróżujących turystów wzrosła o 60%, co wpływowa brytyjska gazeta „The Economist” nazywa zjawiskiem „turystyki zemsty”. Oczekuje się, że liczba podróżujących turystów w 2023 roku wzrośnie o kolejne 30%.

„Ludzie, którzy przez prawie dwa lata spędzali dni w domu z krótkimi przerwami, nie tylko po złagodzeniu ograniczeń wrócili do normalnego harmonogramu podróży, ale w 2022 r. postanowili nadrobić cały spędzony czas. Na świecie wielkość turystyki wzrosła wzrosła o około 60%. wytrzymuje nie tylko na wyjazdy nad morze czy w sezonie narciarskim, ale także na wyjazdy do pracy, na koncerty czy po prostu na weekend” – uważa ES Padagaitė.

Zaznacza, że ​​na takie wyniki mogła mieć wpływ nie tylko częstsza podróż, ale również stale rosnący w ostatnich latach popyt na mobilny Internet w roamingu. Nawet w 2021 roku, naznaczonym upałem obostrzeń związanych z kwarantanną. ustalona na poziomie 40%. Wzrost pokazuje, że rodacy z roku na rok coraz mniej boją się naciskać przycisk aktywujący komórkową transmisję danych, gdy przebywają za granicą.

Zjawisko „turystyki odwetowej” działało także w drugą stronę – według statystyk „Telii” w zeszłym roku Litwę odwiedzili podróżnicy ze 137 krajów, którzy również nie stronili od korzystania z internetu. Mieszkańcy Wielkiej Brytanii, Norwegii, Łotwy, Polski i Niemiec w największym stopniu przyczynili się do wzrostu o dwie trzecie ilości zużywanych danych.

Wraz z coraz większą swobodą przeglądania Internetu poza granicami kraju, liczba wykonanych połączeń głosowych i wysłanych wiadomości tekstowych nadal biła rekordy. W ubiegłym roku połączenia od abonentów Telewizji za granicą trwały 15%. krócej niż w 2021 r.

„W 2022 roku obserwowany spadek popularności połączeń głosowych i SMS-ów podczas podróży tylko potwierdza trendy ostatnich lat. Wraz z poprawą warunków roamingu w mobilnym internecie i praktycznie zniknięciem smartfonów z rynku, coraz częściej pojawiają się różne aplikacje komunikacyjne oparte na łączu internetowym używane do komunikowania się podczas podróży. W porównaniu ze wspomnianymi starymi formami komunikacji mają wiele zalet – pozwalają na prowadzenie wideorozmów , wysyłanie wysokiej jakości zdjęć i łatwiejsze dzielenie się chwilami z podróży ”- wyjaśnia ES Padagaitė dane statystyczne .

Oceń ten artykuł

Aby Cię udoskonalić, dajemy Ci możliwość oceny treści LOGIN.LT, którą czytasz.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *