Co jest w sieci3 możemy się spodziewać w ciągu najbliższych dwóch lat? Na to pytanie 9 listopada br. » spróbujemy znaleźć odpowiedź podczas międzynarodowej konferencji „WEB3: Impact the Economy”. Inwestorzy, entuzjaści technologii, prawnicy i przedstawiciele biznesu omówią możliwości WEB3, jakie otwierają się wraz z erą Internetu nowej generacji, ich wpływ na kryzys i zarządzanie nim.
Skaistė Budbergytė-Zabielaitė, dyrektor stowarzyszenia „Crypto Economy Organisation”, które organizuje konferencję, powiedziała, że litewscy i zagraniczni eksperci zbadają aktualne zmiany w technologiach WEB3 i podzielą się swoimi pomysłami.
„Jak działa marketing w sektorze WEB3, jakie narzędzia i strategie mogłyby pomóc przyciągnąć nowych użytkowników do tego sektora, jak będzie wyglądać nasza praca w przyszłości, w kontekście cyfryzacji i nowej ery Internetu?” Czy potencjał gospodarczy WEB3 maleje na skutek wrogości polityków i słabnących perspektyw biznesowych? Z”, S. Budbergytė-Zabielaitė wskazuje na jedno z pytań programu.
Według niej sukces pierwszej konferencji WEB3 pokazuje, jak ważna jest ta tematyka. Na liście uczestników konferencji znajdują się szczególnie znani prelegenci zagraniczni.
„W zeszłym roku na wydarzeniu rozmawialiśmy o przyszłości, w tym roku zwracamy uwagę na realia i dyskutujemy z zaproszonymi prelegentami, w jaki sposób WEB3 współdziała, umożliwia długoterminowe rozwiązania, w tym wdrożenie pomaga zapewnić odporną gospodarkę w przyszłości.” Zatwierdziliśmy prelegentów z zagranicy, a w tegorocznej edycji WEB3 biorą udział także eksperci z Litwy. Będą rozmawiać o WEB3 i wkładzie kryptowaluty w kontekście bieżących wydarzeń” – precyzuje organizator konferencji.
Według niej kluczowymi prelegentami są pracująca w Białym Domu dyrektor Instytutu Work3, doświadczony przedsiębiorca z Doliny Krzemowej, architekt procesów Deborah Perry Piscione, dyrektor generalny Moonstax, Hash3 Labs, JD Salbego, znanego światowego akceleratora. Mentor Techstars dla startupów WEB3, Aragorn Meulendijks, badacz WEB3, sztucznej inteligencji (AI) i rzeczywistości rozszerzonej.
Najnowsze pomysły litewskich ekspertów zaprezentuje na konferencji partner kancelarii prawnej TGS Baltic, szef grupy branży technologicznej Mindaugas Civilka, prezes organizacji kryptogospodarki Vytautas Kašėta, szef projektu „Super How? ” i jeden z założycieli Andrius Bartminas, zintegrowane usługi biznesowe Gediminas Laucius, partner zarządzający usługami prawnymi i podatkowymi dostawcy Lewben.
Najważniejszym punktem tegorocznej konferencji jest społeczność oraz możliwość nawiązania nowych kontaktów i wiedzy. „Nie przypisujemy tego wydarzenia do żadnej jednej grupy, to jest społeczność: firmy i start-upy o długiej tradycji, jednorożce i mali gracze rynkowi, a każdy, kto interesuje się tą dziedziną lub po prostu chce dowiedzieć się więcej, może przyjść i dowiedzieć się od ekspertów i zyskać wiele przydatnych kontaktów” – mówi S. Budbergytė-Zabielaitė.
Edukacja nowego pokolenia
Program konferencji będzie składał się z trzech części: „Jak dobre będzie jutro”, „Wykorzystanie szans dnia dzisiejszego”, „Przesłanki edukacji”. Ostatnia część konferencji poświęcona jest edukacji. Organizowane jest dla zainteresowanych uczniów szkół średnich, studentów, nauczycieli i przedstawicieli szkolnictwa wyższego, którzy chcą dowiedzieć się więcej o nowej erze Internetu.
Część edukacyjną inicjuje w tym roku Szkoła Biznesu VU, która w zeszłym roku uczestniczyła w konferencji, a w tym roku zdecydowała się zostać partnerem i wprowadzić studentów oraz społeczność akademicką w sektor WEB3. Organizatorzy cieszą się, że „Western Union Lietuva” zgodziła się wesprzeć komponent edukacyjny.
Dla wizjonerów dedykowana jest część programu „Jak wkrótce będzie jutro”, podczas której porozmawiamy o możliwościach branży WEB3 w najbliższej przyszłości. Seizing Today’s Opportunities opowie o tym, co dzieje się obecnie, jakie mamy możliwości i co jeszcze można dziś zrobić w branży WEB3.
Program konferencji jest na bieżąco aktualizowany. W organizację konferencji włączyli się Ministerstwo Gospodarki i Innowacji, Lewben, Super How, TGS Baltic. Głównym sponsorem wydarzenia jest swissmoney, tradycyjna elektroniczna platforma kryptograficzna i płatnicza szwajcarskiego kapitału.
„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”