Szalone dowcipy geniuszy – Respublika.lt

Kryształowy kościół w kształcie buta na Tajwanie. Zdjęcie z Twittera

Podnieś nogi (Polska, Šymbarkas)

Wewnątrz domu do góry nogami znajduje się wiele rzeczy: meble (zwisające z sufitu), lampy (zwisające z podłogi) i inne przedmioty gospodarstwa domowego. Według pomysłu inżyniera Daniela Čapevskisa, który stworzył tę instalację w 2007 roku, „Dom do Gėry Nogami” symbolizuje czasy komunizmu, które zachwiały zarówno tradycjami, jak i systemem wartości. Osoby ze słabym aparatem przedsionkowym lub po pełnym obiedzie. nie wolno do niego wchodzić, aw centrum rozszerzenia regionu jest wiele innych ciekawych rzeczy.

Hotel „Butterfly House” (Słowacja, Bratysława)

Niedbale upieczone ciasto lub, w zależności od punktu widzenia, wysłużone ciasto z wielobarwnym kremem i lukrem, to właściwie Galeria Spirit Hotel. Wewnątrz wszystko jest niemal równie awangardowe, ale jedzenie w ofercie jest hipstersko-zdrowe Budynek został zaprojektowany jako miejsce ciekawej wiedzy i wymiany, przestrzeń kreatywnych doświadczeń. „Dom motyli” ze względu na swój wygląd i beztroskę atmosfera wewnątrz.

Ubite dachy (Montreal, Kanada)

Projektem dyplomowym przyszłego architekta Moshe Safdie (Moshe Safdie) stał się najpierw pawilon wystawienniczy Expo 67, a następnie zespół mieszkaniowy HABITAT 67, składający się z 354 identycznych bloków ze 146 mieszkaniami. Brzydki budynek jest bardzo funkcjonalny i wygodny. Moduły rozmieszczone są tak, aby na niższych dachach mieszkań można było urządzić tarasy i ogródki, a wszystkie mieszkania były dobrze doświetlone i wentylowane.

Szalony dom (Wietnam, Dalat)

Architekt Dang Viet Nga zaprojektował dom, który wygląda jak gigantyczne drzewo. Aby projekt przyniósł owoce, w domu umieszczono Hăng Nga Hotel (lub Szalony Dom). Każde pomieszczenie w jaskini ma swój własny totem: tygrys, orzeł, mrówka itp. Projekt zawiera takie elementy jak zwierzęta, grzyby, gigantyczne pajęczyny.

Steel Towers (USA, Watts niedaleko Los Angeles)

W wieku czterdziestu lat włoski imigrant Sabato Rodia zdecydował, że zaimponować innym można tylko czymś bardzo dobrym lub bardzo złym. A w 1921 roku rozwiedziony pijak zaczął sam budować skomplikowaną konstrukcję ze stali i betonu iw ciągu 33 lat zmontował 33 wieże i inne konstrukcje ozdobione mozaikami, posągami, szklanymi butelkami i ceramiką. Najwyższa wieża ma 30,5 metra. Sąsiedzi szydzili z artysty i po cichu zajmowali się wandalizmem. S. Rodija również nie przeżyła w 1955r. opuściła Watts. A 35 lat później Watts Towers zostało uznane za narodowy zabytek historyczny

Dom baniek (Francja, Cannes)

Dzieło architekta Antti Lovaga przypomina skupisko bąbelków, łóżko ośmiornicy, hobbita czy wioskę troglodytów. A Pierre Cardin zobaczył tam ciało zmysłowej kobiety i kupił „Maison des Bulles”, który odtąd nazywa się „Palais Bulles de Pierre Cardin”.

Na całej głowie (Włochy, Sciacca (Sycylia)

Filippo Bentivegna, Sycylijczyk z biednej rodziny, wyemigrował do Stanów Zjednoczonych w poszukiwaniu szczęścia, ale tam został pobity, doznał urazu głowy, amnezji i został repatriowany jako niezdolny do pracy. W rodzinnym mieście, być może skutkiem ubocznym traumy, obudził się w Filipie rzeźbiarski talent. Filip zaczął wykuwać głowy w skałach, jednocześnie kopiąc kamieniołomy i tunele. Tak narodził się Zaczarowany Zamek Tysiąca Głów Z czasem krytycy sztuki i inni artyści docenili kulturową wartość Il Castello Incantato.

Nie zgadzam się – porozmawiajmy o tym!
Żadnych obraźliwych komentarzy, ale niegrzeczne komentarze będą automatycznie usuwane bez przeprosin.

Respublika.lt zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy wulgarnych, niegrzecznych, nie na temat, podpisanych cudzym nazwiskiem, sprzecznych z prawem, propagujących spam lub nawołujących do przestępstw. Jeśli nawołujesz do przemocy, nienawiści rasowej, narodowej, religijnej lub innej, Twoje słowa mogą po odlocie jak wróbel zamienić się w byka o wadze tony – udostępnimy Twoje dane na żądanie służb specjalnych Litwy.

Becket Edwardsone

„Ewangelista kulinarny. Miłośnik podróży. Namiętny gracz. Certyfikowany pisarz. Fan popkultury”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *