Sukcesy towarzyszyły Litwinom w zawodach w skokach przez przeszkody i ujeżdżeniu w Polsce

W ubiegły weekend w Lesznie odbyły się międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody. Najlepszy wynik wśród Litwinów uzyskał Kristupas Petraitis na koniu Dylano M w skokach 130-135 cm. Duet ten szybko pokonał dystans trasy i wyprzedził nawet 42 zawodników, nie popełniając ani jednego błędu. W kolejnej konkurencji skoków przez przeszkody (wysokość przeszkod 135-140 cm) K. Petraitis zajął trzecie miejsce i zdobył kolejną nagrodę.

„Każde osiągnięcie osiągnięte na zawodach międzynarodowych udowadnia, że ​​nasi sportowcy potrafią rywalizować na międzynarodowym poziomie i bardzo doceniam uzyskane przez nich wyniki. Dodatkowo, biorąc udział w zawodach, mają możliwość sprawdzenia swoich sił, doskonalenia się poprzez stawiając przed sobą i swoim koniem coraz wyższe cele” – powiedział Gediminas Gutkauskas, prezes Litewskiej Federacji Sportów Jeździeckich.

W zawodach skoków przez przeszkody o różnym stopniu trudności Litwę reprezentowali kolejni jeźdźcy – Monika Paulauskaitė, Andrius Petrovas, Zigmantas Šarka, Laimondas Skėrys, Ričardas Vismeris i Aleksejus Timofejevas.

A. Timofeev na koniu Italo wyprzedził aż 44 zawodników i zajął drugie miejsce (wysokość przeszkód 135 cm). A jeden z odnoszących największe sukcesy litewskich jeźdźców, Z. Šarka, na swoim koniu Egėja, zajął czwarte miejsce (wysokość przeszkody 125 cm).

W tym miesiącu to już drugie zawody w Polsce, na których sukces towarzyszą reprezentantom Litwy. Nasza krajowa zawodniczka Sandra Sysojeva i koń Furst osiągnęły doskonałe wyniki na międzynarodowych zawodach ujeżdżenia rozgrywanych na Zakrzowym w pierwszy weekend listopada.

Pierwszego dnia zawodów rywalizowała w St. Jurgis, gdzie zajęła 4. miejsce na 18 startujących. Drugiego dnia wzięła udział w programie testowym Intermediate I i zajęła trzecie miejsce. Natomiast ostatniego dnia zawodów zajął drugie miejsce w programie darmowym z muzyką z testu Intermediate I.

Silvija Bubulytė i koń Chanel wzięły także udział w klasie młodzieży międzynarodowych zawodów ujeżdżeniowych CDIJ. Choć nie zdobyła żadnych nagród, był to jej pierwszy udział w międzynarodowych zawodach.