Solidnie grający Jokubaitis awansował z Barceloną do półfinału ligi ACB / Aktualności

Rokas Jokubaitis zdobył 11 punktów, 4 asysty i 15 punktów użytkowych, a Katalończycy zakwalifikowali się do półfinału w Hiszpanii, gdzie czeka ich walka „El Clasico”.

Rokasa Jokubaitisa pomyślnie pokonał barierę ćwierćfinału ligi ACB. reprezentowany przez LitwęBarcelona„daleko 97:92 (22:21, 22:25, 28:25, 25:21) spektakularnie złamał „Lenovo„.

Barcelona wygrała serię dwoma zwycięstwami 2:0. W półfinale litewski klub zmierzy się z „El Clasico” przeciwko Realowi Madryt.

Na niecałe 2 minuty przed końcem Barça prowadziła 90-92, ale Tomas Satoransky uderzył z dystansu i dał Katalończykom prowadzenie 93-92.

2

Goście bronili się i w kolejnym ataku po podaniu Jokubaitisa Janas Vesely faulował i kopnął rzut karny (95:92).

Wreszcie w ostatnim ataku koszykarze z Teneryfy nie zdołali zaatakować i na 33 sekundy przed końcem Satoransky zapewnił gościom zwycięstwo rzutem za dwa punkty na 33 sekundy przed końcem (97:92).

Po produktywnym występie Jokubaitis zdobył 11 punktów (5/7 gry podwójnej, 1/1 kary), odbił 2 piłki, zaliczył 4 asysty i zanotował 15 punktów użytkowych w 15 minut.

W pierwszym meczu tej serii Litwin zagrał 2,5 minuty i zdobył 2 punkty.

Satoransky, który grał potężnie, poprowadził drużynę Barcelony do zwycięstwa. Czech w 24 minuty zgromadził 24 punkty (3/4 deble, 5/6 trójek, 3/3 rzutów karnych), 4 zbiórki, 2 asysty i 28 punktów użytkowych.

Jabari Parker dodał 17 punktów (4/4 deble, 2/4 triplety, 4/5 rzutów wolnych) i 18 asyst.

Dla drużyny z Teneryfy Bruno Fitipaldo zdobył 20 punktów w 27 minut (3/6 debli, 3/4 tripletów, 5/6 rzutów karnych), zaliczył 7 asyst, popełnił pięć błędów i zebrał 20 punktów użytkowych.

Lenovo: Bruno Fitipaldo 20 (3/4 pkt., 5/6 pkt., 7 asyst, 5 fauli), Sasu Salinas 18 (4/7 pkt.), Marcelinho Huertas 12 (2/6 pkt., 6 asyst), Elgin Cook 11 (5/6 deble), Frans Guerra 10 (4/4 deble), Joanas Sastre 8 (2/2 triplety), Timas Abromaitis 7 (10 zbiórek za .).

„Barcelona”: Tomaš Satoransky 24 (5/6 trójek, 28 strzałów), Jabari Parker 17 (4/4 debli, 2/4 trójek), Nicolas Laprovittola 13 (2/3 trójek), Rokas Jokubaitis 11 (5/7 debli , 4 asysty), Jan Vesely 10 (4/10 deble, 5 zbiórek, 4 asysty), Oscar da Silva 8.

Wesprzyj BasketNews, a my podziękujemy Ci jeszcze lepszą treścią.