Siatkarze Artūras Vasiliev i Robert Juchnevičius zdobyli srebrne medale na turnieju „Futures” w Polsce

Robertas Juchnevičius i Artūras Vasilievas. FOTO: CEV

W ostatnim w tym sezonie turnieju siatkówki plażowej z cyklu „Pro Beach Tour Futures”, który zakończył się w Warszawie, dobrze spisali się litewscy zawodnicy Artūras Vasilijevas i Robertas Juchnevičius. Zdobyli srebrne medale.

Litwini rozpoczęli turniej w grupie C i zajęli pierwsze miejsce. W półfinale grupowym A. Wasiliew i R. Juchnevičius pokonali 2-0 izraelskich siatkarzy Riverę Day i Kevina Cuzmiciovą (21:17, 21:17), a w finale 2-1 (20:22, 21:11, 15:12) pokonał Norwega Markusa Mola i Jo Glodsoya Sunde.

Po wejściu do ćwierćfinału w najbardziej bezpośredni sposób nasza drużyna pokonała reprezentantów Omanu Mazina Alhashmi i Hoodę Al Jalaboubiego 2-0 (23:21, 21:15) i została jedną z czterech najsilniejszych.

W półfinale litewscy siatkarze plażowi pokonali 2-0 Polaków Michała Koryckiego i Michała Kadziolę (21:19, 21:14).

Dopiero w finale Litwini przegrali 0-2 (18:21, 17:21) z Norwegami M. Molem i JG Sundei, którzy zrewanżowali się.

Za drugie miejsce w turnieju A. Vasiljev i R. Juchnevičius zdobyli po 180 punktów do światowego rankingu.

W czerwcu Litwini zdobyli brązowe medale na turnieju w Białymstoku, a miesiąc temu zajęli czwarte miejsce na podobnym turnieju w Warszawie.

Pojechaliśmy do Warszawy na zamknięcie sezonu, chociaż obaj z Robertem byliśmy lekko kontuzjowani. Może dlatego trochę przegapiliśmy zwycięstwo w finale, mimo że wygraliśmy grupę z Norwegami. Ogólnie w ostatnich trzech turniejach w tej serii doszliśmy do ćwierćfinału, ale potknęliśmy się w półfinale, więc tym razem jadąc do Warszawy byliśmy zdeterminowani, aby dotrzeć do finału. Zdobył punkty i teraz będziemy mogli odzyskać zdrowie”, A. Wasiliew podzielił się swoimi wrażeniami po zawodach.

Dwie inne pary z Litwy sprawdziły swoje siły w kwalifikacjach. Mantas Donėla i Karolis Palubinskas pokonali Polaków Jarosława Lecha i Tomasza Jaroszczaka 2:1 (21:15, 20:22, 15:13) w pierwszej rundzie kwalifikacji, ale 1-2 (21:9, 11:21, 7:15) ) w drugiej turze musiała uznać wyższość Omanis Ahmed Alhousni i Haitham Alsheeiqi.

Arnas Rumševičius i Tomas Staševičius przegrali w pierwszym meczu 0:2 z Łotyszem Oliveri Bulgacsem i Markussem Silkalniisem (15:21, 19:21).

Pula nagród na turniej mężczyzn w Polsce wyniosła 5 tys. euro.

Litwini nie wygrali Młodzieżowych Mistrzostw Europy

W ten weekend w Grecji zakończyły się Mistrzostwa Europy Juniorów (do 18 lat) w siatkówce plażowej. Niestety obie pary z Litwy zakończyły swoje występy po fazie grupowej i zajęły 25 miejsce.

W grupie B turnieju chłopców nasi Adams Strazdas i Jokūbas Lošys przegrali 0-2 (8:21, 10:21) z Bułgarami Aleksandarem Canevem i Jasenem Stanevem, 1-2 (21:17, 8:21, 12:15). ) Cypryjski Stamatis musiał wykorzystać Savvidesa i Alexisa Savvidisa, a 0-2 (9:21, 20:22) nie stawiał oporu Łotyszom Kristians Fokerots i Gustavas Auzinis. Ci Łotysze zostali następnie mistrzami Europy juniorów.

W grupie E turnieju kobiet Litwinki Livija Vilkelytė i Agilė Astapovičiūtė przegrały 0:2 (17:21, 15:21) z Holendrami Milą Konink i Noą Sonneville, 0:2 (9:21, 8:21) z Włochami . Asia Aliotta i Linda Moretti oraz 0-2 (9:21, 15:21) – Marion Beauve i Annelore Bex z Belgii.

Czeszki Katerina Pavelkova i Anna Pavelkova zostały mistrzami.

W Mistrzostwach Europy Juniorów wzięły udział 32 drużyny chłopców i dziewcząt.