„Rosyjska agresja. Natychmiast.” Łotwa pilnie zwraca się o pomoc do NATO






„Agresja Rosji w dalszym ciągu stwarza niebezpieczeństwa i zagrożenie dla krajów NATO…”

NATO

© Departament Stanu Stanów Zjednoczonych (licencja otwarta) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:2018_NATO_Summit_in_Brussels_(29510554308).jpg






Dołącz do zespołu technology.lt!

Darmowy grafik, zarobki, wiele ciekawych zajęć. Nie jest wymagane żadne doświadczenie, wystarczy zapał.

Zainteresowany?
Wypełnij ten formularz!




Ministrowie obrony B9 wspólnie wezwali do podjęcia pilnych działań wzmacniających zdolność NATO do wykrywania i neutralizowania nisko latających obiektów w jego przestrzeni powietrznej.


Ministrowie obrony Rumunii, Polski i Łotwy wspólnie zwrócili się do sojuszników NATO, podkreślając pilną potrzebę wzmocnienia środków obrony powietrznej na wschodniej flance Sojuszu, podaje „Delfy„, według Ministerstwa Obrony Łotwy.


Zadzwoniło podczas spotkania ministrów obrony „Bukareszteńskiej Dziewiątki”, w którym łotewski minister obrony Andris Spruds wezwał sojuszników do „natychmiastowego znalezienia zbiorowych rozwiązań w celu wzmocnienia przestrzeni powietrznej NATO”.




Przemówienie ministerialne skupia się na niedawnych naruszeniach przestrzeni powietrznej przez rosyjskie drony. „Agresja Rosji w dalszym ciągu stwarza niebezpieczeństwa i zagrożenia dla krajów NATO, w tym naruszenia przestrzeni powietrznej przez rosyjskie drony” – powiedział A. Spruds, zauważając, że w ciągu ostatniego miesiąca takie incydenty miały miejsce na Łotwie, w Rumunii i Polsce.







We wspólnym piśmie ministrowie stwierdzili, że kraje NATO muszą wzmocnić swoje zdolności do „wykrywania, identyfikacji i neutralizacji obiektów nisko i wolno latających” oraz że należy natychmiast wdrożyć rotację obrony powietrznej.


We wrześniu Rosja naruszyła przestrzeń powietrzną NATO na Łotwie, w Rumunii i Polsce.


Na Łotwie spadł rosyjski dron wojskowy wyposażony w materiały wybuchowe pochodzące z Białorusi. Incydent ten, wraz z powtarzającymi się incydentami z dronami w Rumunii, ponownie rozpalił debatę w NATO na temat właściwej reakcji na tego typu naruszenia przestrzeni powietrznej.

Podziel się z przyjaciółmi

Autoryt. prawa: MTPC
MTPC

Zabrania się powielania informacji przygotowanych przez MTPC w narzędziach informacji publicznej oraz na stronach internetowych bez pisemnej zgody przedsiębiorstwa publicznego „Centrum Popularyzacji Nauki i Techniki”.

Uwagi

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *