Reprezentacja Polski w piłce nożnej rozpoczęła mistrzostwa Europy od zwycięstwa nad Irlandią Północną.

Reprezentacja Polski rozpoczęła w niedzielę od zwycięstwa na oczach 35 000 widzów w Nicei czterozespołowe rozgrywki Grupy C Mistrzostw Europy w piłce nożnej (UEFA Euro 2016) we Francji. przed publicznością 1:0 (0:0) po pokonaniu debiutantów Mistrzostw Irlandii Północnej w piłce nożnej.

Jedynego zwycięskiego gola w tym meczu strzelił Arkadiusz Milikas na początku drugiej połowy (51 minut).

Kolejny mecz pierwszej rundy grupy C rozegrany zostanie w niedzielny wieczór pomiędzy potrójnymi (1972, 1980 i 1996) mistrzami Starego Kontynentu, niemiecką jedenastką i ukraińską drużyną.

Tabela Grupy A (lokalizacja, drużyna, mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, gole, punkty):

1. Francja 1 1 0 0 2:1 3

2. Szwajcaria 1 1 0 0 1:0 3

3. Rumunia 1 0 0 1 1:2 0

4. Albania 1 0 0 1 0:1 0

Tabela turniejów grupy B (miejsce, drużyna, mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, gole, punkty):

1. Walia 1 1 0 0 2:1 3

2. Anglia 1 0 1 0 1:1 1

2. Rosja 1 0 1 0 1:1 1

4. Słowacja 1 0 0 1 1:2 0

Tabele Grupy D (lokalizacja, drużyna, mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, gole, punkty):

1. Chorwacja 1 1 0 0 1:0 3

2. Czechy 0 0 0 0 0:0 0

2. Hiszpania 0 0 0 0 0:0 0

4. Türkiye 1 0 0 1 0:1 0

Dwie drużyny z każdej grupy oraz cztery najlepsze z trzeciej jedenastki z sześciu grup będą rywalizować w 1/8 finału UEFA Euro 2016.