Pride of Poland – Mazury: jakie są ceny, co robić i kiedy lepiej nie jechać

Jeziora Mazurskie, zwane również Wielkimi Jeziorami Mazurskimi, to kraina jezior w północno-wschodniej Polsce z ponad 4000 jeziorami otoczonymi lasami i łąkami. Z tego powodu region jest często określany jako kraina tysiąca jezior, choć mało prawdopodobne jest, aby ktokolwiek mógł określić dokładną liczbę jezior. Różne źródła wymieniają od 3000 do 4000 jezior. Jedno jest pewne, woda w każdym z nich jest krystalicznie czysta. Jeziora połączone rzekami i kanałami tworzą najpopularniejszy szlak wioślarski w Polsce – Szlak Wielkich Jezior Mazurskich. Tu też znajduje się największe jezioro w Polsce – Śniardwa. Jeziora mazurskie nazywane są często jednym z najpiękniejszych miejsc w Europie – akweny oczarowują każdego przybysza i sprawiają, że chce tam zostać jak najdłużej.

Kiedy jechać na Mazury?

Mazury to jedna z najpopularniejszych destynacji wakacyjnych wśród Polaków. Poza tym co najmniej kilka milionów Niemców lubi tu spędzać wolny czas. Jeśli więc chcesz uniknąć największych tłumów, przyjedź na Mazury jesienią. We wrześniu nadal możesz cieszyć się tu słońcem i dobrą pogodą, a jeśli pogoda nie jest twoją zmartwieniem, możesz przyjechać w każdej chwili, ale unikaj długich letnich weekendów, kiedy przybywa tu wielu turystów.

Bliskie połączenie z naturą to największa atrakcja tego wyjątkowego regionu Polski. W tej okolicy każdy podróżnik – zarówno miłośnicy samotności, jak i miłośnicy aktywnego wypoczynku na łonie natury – odnajdzie aktywność, którą pokocha. Sieć turkusowych wód zajmuje powierzchnię 300 kilometrów kwadratowych i słusznie nazywana jest „zielonymi płucami kraju”. Małe miejscowości w regionie są dobrze rozwinięte i popularne wśród turystów. Przemysłu jednak tu prawie nie ma, więc ekologia jest znakomita – w jeziorach roi się od ryb, a w lasach roi się od zwierząt i grzybów.

Jak tam dotrzeć?

Tylko subskrybenci mogą przeczytać cały artykuł

Stając się subskrybentem wspierasz niezależnych autorów i dziennikarzy. Silne i wolne media to filar demokracji i wartość, którą trzeba pielęgnować.

Zapraszamy do przyłączenia się do społeczności subskrybentów Delphi.

Edwin Claye

„Praktykujący Twitter. Profesjonalny introwertyk. Hardkorowy znawca jedzenia. Miłośnik sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *