„Pozwólmy na to”. Rosja jest potajemnie monitorowana przez polski „niewidzialny samolot” (Zdjęcie)






Polskie drony FlyEye realizują rozpoznanie lotnicze i obserwację Biełgorodu w Rosji.

Oko muchy

© Boevaya mashina (CC BY-SA 4.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Polish_TDF_FLYEYE_mini_UAV_at_Radom-2023.jpg










Wszystkie artykuły z tego cyklu


  • 2024-06-06 „Pozwalamy.” Polski „niewidzialny samolot” potajemnie monitoruje Rosję (Zdjęcie)


Dołącz do zespołu technology.lt!

Darmowy grafik, zarobki, wiele ciekawych zajęć. Nie jest wymagane żadne doświadczenie, wystarczy zapał.

Zainteresowany?
Wypełnij ten formularz!




To kolejna zachodnia broń, którą Ukraińcy zdecydowali się wykorzystać do działań związanych z poszukiwaniem celów znajdujących się na wrogim terytorium.


W mediach społecznościowych pojawiły się raporty i zdjęcia przedstawiające polskiego drona monitorującego Biełgorod w Rosji.


W ostatnich dniach Ukraińcy zaatakowali wiele miejsc w obwodzie biełgorodskim. Wynika to z decyzji kilku krajów zachodnich (Stanów Zjednoczonych, Francji i Niemiec) o dopuszczeniu użycia dostarczonej broni na terytorium Rosji. Intensywne ataki, takie jak M142 HIMARS, zniszczyły cenne rosyjskie systemy obrony powietrznej.




Polska nie sprzeciwia się także użyciu przekazanej broni na terytorium Rosji. Potwierdził to minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.





Drony FlyEye produkowane przez WB Electronics mogą prowadzić rozpoznanie na dystansie kilkudziesięciu kilometrów, nawet podczas przelotu nad terytorium Ukrainy. Jest to jeden z najpopularniejszych ukraińskich dronów tego typu. Jest to bezzałogowy statek powietrzny służący do obserwacji pola walki i kierowania artylerią.






FlyEye waży 12 kg. Rozpiętość skrzydeł wynosi 3,6 m. Dron może poruszać się z prędkością do 120 km/h. prędkość i działać na wysokości do 3,5 km.


Niektórzy ukraińscy urzędnicy nazwali drony FlyEye „niewidzialnymi samolotami”. Pierwszy FlyEye został dostarczony na Ukrainę w 2015 roku. Marzec Dobrze spisał się podczas walk w Donbasie.

Podziel się z przyjaciółmi

Autoryt. prawa: MTPC
MTPC

Zabrania się powielania informacji przygotowanych przez MTPC w narzędziach informacji publicznej oraz na stronach internetowych bez pisemnej zgody przedsiębiorstwa publicznego „Centrum Popularyzacji Nauki i Techniki”.

uwagi

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *