Jest to część ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej.
Kryjówka
© Zatrzymaj ramkę | https://www.facebook.com/watch/?v=570323635038464
Dołącz do zespołu technology.lt!
Darmowy grafik, zarobki, wiele ciekawych zajęć. Nie jest wymagane żadne doświadczenie, wystarczy zapał.
Zainteresowany?
Wypełnij ten formularz!
Sytuacja za wschodnią granicą Polski zmusza władze kraju do poszukiwania sposobów zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom na wypadek agresji rosyjskiej i białoruskiej. W tym celu MSW zamierza stworzyć dużą sieć kryjówek.
Jak przeprowadzić wywiad”Wiadomości Polsatu” – zapowiedział szef MSWiA Tomasz Siemoniaks, Polski rząd planuje wydawać na ten cel od 1,1 do 1,4 miliarda rocznie. euro na budowę schronów.
„Projekt ustawy o bezpieczeństwie cywilnym i ochronie ludności, będący obecnie przedmiotem analizy, przewiduje masową ewakuację ludności i utworzenie bezpiecznej łączności rządowej” – podaje „Wnętrze biznesowe„.
T. Siemoniaks podkreślił, że projekt ustawy był rozpatrywany przez Komisję Stałą Rady Ministrów. Podkreślił, że zasadnicze kwestie projektu zostały już rozwiązane, ale aspekty finansowe wymagają jeszcze poprawy.
Głównym celem szacunkowego budżetu jest utworzenie schronów dla personelu wojskowego i ludności cywilnej, a także budowa składów amunicji i zaopatrzenia dla armii odpierającej ataki powietrzne. T. Siemoniakas wyjaśnił, że 0,15 proc. PKB z części przeznaczonej na obronę narodową zostanie przeznaczone na rozwiązywanie problemów związanych z bezpieczeństwem cywilnym. Dodatkowo planowane jest dodanie kolejnych 0,15 proc. PKB ze środków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych.
Zapytany o plany masowej ewakuacji mieszkańców, T. Siemoniaks zapewnił, że taki plan mieści się w ustawie o bezpieczeństwie cywilnym i obronie cywilnej.
Minister nie chciał przewidzieć ostatecznego terminu przyjęcia ustawy. Jeśli Stały Komitet zaświeci zielone światłoprojekt trafi na posiedzenie rządu, a następnie do Sejmu.
Zabrania się powielania informacji przygotowanych przez MTPC w narzędziach informacji publicznej oraz na stronach internetowych bez pisemnej zgody przedsiębiorstwa publicznego „Centrum Popularyzacji Nauki i Techniki”.
uwagi
„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”