Polscy koszykarze pokonali reprezentację Holandii dopiero po napiętej walce

Na początku meczu wydawało się, że Polacy mogą uciec od rywalek, gdy już na samym początku wyszli na 6-punktową przewagę 11:5.

Jednak Holendrzy nie puszczali rywalek i zdołali pokonać przewagę i wkroczyli na długą przerwę prowadząc 40:31.

Po przerwie Polacy zdobyli 5 punktów bez odpowiedzi w ciągu 2 minut, ale nie udało im się wypracować bardziej efektownego biegu i sytuację opanowała Holenderka, która przed decydującą kwartą prowadziła 55:48.

Ostatecznie polscy koszykarze obudzili się w czwartej kwarcie. Nasi sąsiedzi objęli prowadzenie 58:56 po 3 minutach gry po rzucie za trzy Jakuba Garbacza.

Polacy w decydującą minutę wkroczyli z 5 punktami prowadzącymi – 70:65, ale dzięki punktom Yannicka Franke i Charlona Kloofa Holendrzy dzielili zespoły zaledwie 3 punktami na 20 sekund przed końcem.

AJ Slaughter trafił na linię karną. Obrońca poradził sobie z obydwoma strzałami, a niecelny strzał z dystansu Y.Franke gwarantował polskie zwycięstwo.

Polska: Michał Sokołowski 24, Aleksander Balcerowski 16, Jakub Garbacz 10.

Holandia: Charlon Kloof 26 lat, Yannick Franke 13 lat, Leon Williams 9 lat.

Holandia przegrała wszystkie 4 mecze. Uczniowie Maurizio Buscaglii przegrali z drużynami z Serbii (76:100), Izraela (67:74) i Czech (80:88).

Polscy koszykarze mają na swoim koncie 3 zwycięstwa i 1 porażkę. Polacy pokonali Czechów (99:84) i Izraelczyków (85:76), ale zostali zmiażdżeni przez Finów (59:89).

Mecze grupy D odbywają się w czeskiej Pradze. Cztery najlepsze drużyny awansują do play-offów.