Pierwszy remis: długo dominujący Duńczycy nie utrzymali przewagi | Sportowy

W pierwszej połowie sytuacja na boisku była całkowicie opanowana przez Duńczyków, a kontrola owoców dojrzała w ciągu 17 minut. Następnie Christian Eriksen, który w polu karnym przyjął piłkę całkowicie luzem, nie pozostawił szans Janowi Oblakowi i dał swojej drużynie prowadzenie.

Po przerwie sytuacja na boisku uległa zmianie. Słoweńska reprezentacja zaczęła aktywniej szukać szczęścia w ataku, stwarzać okazje i to już w 77. minucie. wreszcie wyrównało.

Pozostało 76 minut. Benjamin Šeško mocnym strzałem potrząśnął poprzeczką, a następujący po nim rzut rożny natychmiast zakończył się długim strzałem Erikasa Janžy, po którym piłka odbiła się od obrońcy i po zmianie kierunku wpadła do bramki.

Ten mecz również miał litewski akcent. Na boisku mecz prowadziła brygada szwajcarskich sędziów na czele z Sandro Scharerem, a czwartym sędzią był Litwin Donatas Rumšas.

Drugi mecz grupy C od godz. 22:00. zagrają reprezentacje Anglii i Serbii.

Pierwszy niedzielny mecz odbył się dziś w Hamburgu, gdzie holenderska drużyna pokonała polskich piłkarzy 2:1 (1:1) w pierwszym meczu grupy D.

PRZEBIEG MECZU

90+4 minuty. Przez resztę czasu zespoły nie stwarzały szczególnie groźnych okazji, mecz zakończył się remisem 1:1.

77 minut. CEL!!! Słoweńskie ataki stawały się coraz groźniejsze i to już w 76. minucie. Benjamin Šeško mocnym uderzeniem uderzył w poprzeczkę. Jednak tuż po nim rzut rożny zakończył się długim strzałem Erikasa Janžy, po którym piłka odbiła się od obrońcy i po zmianie kierunku wpadła do bramki – 1:1!

60 minut Początek drugiej połowy Słowenii wykazał się większą aktywnością, jednak nie przyniosło to jeszcze rezultatów.

46 minut. Rozpoczęła się druga połowa.

45+1 minut. Pierwsza połowa kończy się w tym samym stylu. Dania prowadzi 1:0.

30 minut Gol ten nie zmienił przebiegu meczu. Inicjatywa nadal należy do Duńczyków, natomiast Słoweńcy starają się kontratakować. Nie ma jednak sytuacji szczególnie niebezpiecznych.

17 minut gola!!! Słoweńcy oddali pierwszy niebezpieczny strzał w kierunku duńskiej bramki, ale nie trafił w bramkę. W kolejnym ataku duńska reprezentacja oddała piłkę w polu karnym Christianowi Eriksenowi, a doświadczony zawodnik nie zmarnował swojej szansy – 1:0!

15 minut Reprezentacja Danii od początku meczu całkowicie dominuje i tylko sporadycznie daje Słoweńcom okazje na dotknięcie piłki. Inicjatywa nie zamienia się jednak w niebezpieczne szanse, więc na tablicy wyników regularnie pojawiają się zera.