Jakie destynacje wybierają Litwini na wakacje w Polsce? Sądząc po zdjęciach, jednym z ulubionych miejsc są polskie góry – Tatry i położone u ich podnóża Zakopane. Trzeba przyznać, że Litwini polskich Tatr wolą nie tylko łatwiejsze trasy, np. spacer do morskie oko jezioro (jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych w polskich górach), ale także zdobywa najtrudniejsze szczyty (np. Rysy).
Podróżując w góry i do Zakopanego Litwini często odwiedzają Kraków (jego Stare Miasto, Wawel) oraz kopalnie soli Velička. Popularne są również inne polskie góry – Karkonosze na Dolnym Śląsku i Pieniny (jedną z najpopularniejszych aktywności jest tu spływ Dunajcem).
Drugim najpopularniejszym kierunkiem jest po drodze Gdańsk i Zamek w Malborku.
Wśród miast najczęściej odwiedzanych przez Litwinów są Warszawa (z tradycyjnie najczęściej fotografowanym obiektem – Pałacem Kultury i Nauki), Wrocław, Białystok, Sopot, Helis, Częstochowa. Litwini również często podróżują do Augustawy, gdzie lubią wybrać się na wycieczkę łodzią po słynnym Kanale Augustawskim.
W tym roku otrzymaliśmy również zdjęcia z mniej odwiedzanych miast i miejsc, takich jak Szczecin, Szczyrk, Zamek Moszna na Dolnym Śląsku, Kłodzko, Opole, Ogrodzenec.
Główną nagrodę – weekend dla dwojga w Krakowie – zdobyła Lina Vasiliauskienė.
Nagrody publiczności, które zdobyły najwięcej polubień, zdobyli: Agata Gulecka, Meilutė Parnarauskienė i Mateusz Wierbiel.
Nagrody specjalne, ustanowione przez Gminę Województwa Warmińsko-Mazurskiego, zdobyli: Ieva Lukoševičiūtė, Karolina Lamteva, Asta Andrijauskienė, Vytenis Skendelis i Rimas Bušauskas.
„Informacja prasowa” oznacza agencje prasowe, osoby prawne i osoby fizyczne, które tworzyły i rozpowszechniały komunikaty dotyczące aktualności usług, produktów, firm lub instytucji itp. Decydując się na publikację treści, UAB „15min” bierze pod uwagę istotność informacji, korzyści dla społeczeństwa i interes publiczny. UAB „15min” nie otrzymuje wynagrodzenia za publikację tej treści. Redakcja ma prawo modyfikować, skracać, uzupełniać i usuwać odniesienia i nazwy w tekście.
„Ewangelista kulinarny. Miłośnik podróży. Namiętny gracz. Certyfikowany pisarz. Fan popkultury”.