„Ochrzczeni ogniem. » Pojawia się nowa generacja pojazdów opancerzonych. „Może zniszczyć każdy rosyjski czołg” (zdjęcie)






22-tonowy pojazd opancerzony osiąga prędkość 100 km/h i na jednym tankowaniu może przejechać do 1000 km.


© 21 Brygada Strzelców Podhalańsk/18 Dywizja Zmechanizowana (Licencja otwarta) | https://twitter.com/PGZ_pl/status/1750892994754904408?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E175089299475





Śledź nas na facebooku

Wszystkie najświeższe informacje i wiele więcej!



Pojawiła się nowa generacja pojazdów opancerzonych. Polski Rosomak ochrzczony ogniem.


Kluczowym elementem, na którym skupia się producent broni Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ), jest zdalnie sterowana wieża ZSSW-30 wyposażona w wyrzutnię przeciwpancernych rakiet kierowanych (PPK) Spike.


Jak wiadomo, używane dotychczas przez polską armię Rosomaki były wyposażone w załogowe wieże Hitfist-30, których produkcja odpowiada za produkcję firmy Bumar (produkcja licencyjna). Ich wadą jest brak integracji z PPK Spike, co jak wyjaśnił już Przemysław Juraszek z Wirtualnej Polski, jest bardzo dużym problemem, gdy Rosomak mierzy się na froncie z trudniejszym przeciwnikiem, jakim jest czołg.




Rozwiązaniem tego problemu jest zamontowanie w pojeździe pancernym wieży ZSSW-30, która pracuje w zakresie temperatur od -9 do 60 stopni i posiada system detekcji promieniowania laserowego OBRA-3 SSP-1 połączony z wyrzutniami granatów dymnych. Dodatkowo wieża działa w trybach Hunter-Killer i Killer-Killer.


Dzięki wyrzutni przeciwpancernych rakiet kierowanych przez Spike'a o zasięgu do 4 km, zmodernizowany Rosomak jest w stanie zniszczyć praktycznie każdy rosyjski czołg. Wynika to z charakterystyki rakiety Spike. Pocisk z głowicą tandemową może przebić pancerz czołgu na głębokość do 700 mm.


Polski Rosomak to kołowy transporter opancerzony produkowany od 2003 roku na bazie fińskiej Patrii AMV XC-360P. Napędzany jest turbodoładowanym silnikiem wysokoprężnym Scania D1 12 56A03PE generującym niemal 500 KM.






22-tonowy pojazd opancerzony rozwija prędkość 100 km/h i na jednym tankowaniu może przejechać do 1000 km (min. 500 km w zależności od wersji). Pancernik ma prawie 8 m długości i prawie 3 m szerokości.


Autoryt. prawa: MTPC
MTPC

uwagi

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *