„Neptūnas” pokonał „Žalgirisa” bez pięciu zawodników w imponującym dramacie po dwóch dogrywkach / Aktualności

Klaipėda „Neptūnas” pokonała Kowno „Žalgiris” 114:112 po dramacie dwóch dogrywek. Keenan Evans, Ęžuolas Tubelis, Edmondas Sumneris, Rolands Šmits, Dovydas Giedraitis i Laurynas Birutis nie dokończyli meczu z powodu fauli osobistych.

KłajpedaNeptun” (14-12) kontynuuje imponującą passę i przedłuża passę zwycięstw w Litewskiej Lidze Koszykówki (LKL) do 8. Kłajpeda w fantastycznym dramacie z podwójną dogrywką u siebie 114:112 (19:19, 19:21, 23:11, 26:36, 14:14, 13:11) rozbił Kowno”Zalgiri(22-3), dla którego była to pierwsza porażka po 14 kolejnych zwycięskich meczach.

Przed tym spotkaniem Georgios Vovoras i Andrea Trinchieri byli niepokonani w LKL. Dobra passa Greka przedłużyła się do 8 meczów, natomiast passa Włocha zakończyła się na 11 meczach.

Ostatni raz „Žalgiris” przegrał z LKL 27 listopada ubiegłego roku. przeciwko temu samemu „Neptunowi”.

Po tym zwycięstwie drużyna z miasta portowego wróciła na piąte miejsce w tabeli, wyprzedzając „7bet-Lietkabelis” Poniewieża. „Zalgiris” nadal pewnie prowadzi. Ranking LKL znajdziesz klikając tutaj Tutaj.

Zespół Kłajpedy wygrał także serię z drużyną Kowna 2:1. Pierwszy mecz w Kownie zwyciężył klub z Kłajpedy pod wodzą Mindaugasa Braziisa 88:76drugą przegrał u siebie pod wodzą Vidasa Ginevičiusa 75:95.

Na 3 minuty przed końcem czwartej kwarty „Žalgiris” prowadził jeszcze 68:77, ale pobiegł 12:2 i na 39 sekund przed końcem podbił wynik (80:79). był w dobrej sytuacji (85:81). Jednak Žygymantas Janavičius zdobył trzy punkty po jednominutowej przerwie, Edgaras Ulanovas kopnął rzut karny, a Mindaugas Girdžiūnas doprowadził do dogrywki za trzy punkty.

Rzut za trzy punkty Girdžiūnasa:

Obie drużyny straciły liderów po zaciętej dogrywce. Keenan Evans, Rolands Šmits i Ęžuolas Tubelis zakończyli mecze przed czasem z powodu fauli osobistych.

5 minut więcej nie wystarczyło, po nich wynik był remisowy i drużyny przystąpiły do ​​drugiej dogrywki.

Edmondas Sumneris zaczął od 6 punktów (107:104), ale po faulu technicznym i faulu w ataku też się przestraszył, a szybko dołączyli do niego Dovydas Giedraitis i Laurynas Birutis. Na boisko wszedł młody Ned Montvila.

W pojedynku punkt za punkt decydujące znaczenie miał faul na 9 sekund przed końcem. spowodowane przez Girdžiūnasa. Ręka weterana nie drżała (114:112), a próba wykradnięcia zwycięstwa Lukosa Lekavičiusa zakończyła się niecelnym rzutem za trzy punkty. Fani zgromadzeni na Švyturios Arenie byli przepełnieni euforią.

W sumie pięciu zawodników z Žalgirisu – Evans, Šmits, Sumneris, Giedraitis i Birutis – oraz jeden z Kłajpedy – Tubelis nie dokończyło meczu z powodu fauli. Łącznie „Žalgiris” popełnił 38 fauli, „Neptūnas” – 29.

Mieszkańcy Kłajpedy wykonali 44 rzuty karne, z czego 37 (84%), mieszkańcy Kowna wykonali 33 z 37 (89%).

Podczas tego spotkania padły rekordy LKL pod względem produktywności (226 punktów), rzutów wolnych (81), udanych rzutów wolnych (70) i ​​fauli (63).

Girdžiūnas, który stał się bohaterem, zdobył 28 punktów w 38 minut (2/4 deble, 4/8 triplety, 12/12 rzutów karnych), odbił 3 piłki, zaliczył 5 asyst i zebrał 38 punktów użytkowych.

To najbardziej produktywny i satysfakcjonujący mecz rozgrywającego w sezonie.

Žygymantas Janavičius zanotował imponujące double-double. W 39 minut 35-letni napastnik zdobył łącznie 22 punkty (5/11 podwójnych, 1/4 potrójnych, 9/10 rzutów karnych), 11 asyst, 6 zbiórek i 3 przechwyty, 4 błędy i 29 punktów użytkowych.

Janavičius, który cztery dni temu rozdał 14 asyst, również ustanowił osobiste rekordy sezonu pod względem efektywności i użyteczności.

Tubelis zanotował także double-double, zdobywając 16 punktów (4/8 deble, 2/4 triplety, 2/5 rzutów karnych), 10 zbiórek i 1 przechwyt, 4 błędy i 14 punktów użytkowych w 31 minut.

Evans, który rozegrał najlepszy mecz LKL w swojej karierze, próbował odepchnąć Kauniens. Amerykanin w 27 minut zgromadził 26 punktów (4/9 debli, 3/7 trójek, 9/12 rzutów karnych), 2 zbiórki, 6 asyst i 25 punktów użytkowych.

Evans zdobył 21 punktów w czwartej kwarcie i dogrywce.

„Neptūnas”: Mindaugas Girdžiūnas 28 (4/8 trójek, 12/12 rzutów karnych, 5 asyst, 38 asyst), Žygymantas Janavičius 22 (5/11 debli, 9/10 karnych, 6 zbiórek) kom., 11 rez par. kom., 4 kld., śr. 29, Tommy Rutherfordas 17 (6/7 dz., 5/5 dz.), Ęžuolas Tubelis 16 (4/8 dz., 2/4 trójek, 10 zbiórek, 4 faule), Deividas Gailius 13 (2/8 zbiórek, 6 zbiórek), Martynas Pacevičius 7 (3/8 deble, 7 powtórzeń).

„Zalgiris”: Keenan Evans 26 (4/9 gry podwójnej, 3/7 trójki, 9/12 karnych, 6 asyst, 25 asyst), Edmond Sumner 21 (5/9 gry podwójnej, 1/7 trójki, 8/8 punktów), Laurynas Birutis 15 (7/8 deble), Edgaras Ulanovas 14 (2/3 punktów), Rolands Šmits (5/5 punktów) i Brady Maneks (3/4 punktów) po 11 każdy, Lukas Lekavičius 9 (2/7). trójki, 4 asysty).