Najgłębszy basen świata zostanie oddany do użytku w tym roku w podwarszawskim Mschonowie. Planowane jest jego napełnienie 8 tys. metrów sześciennych. m wody i w jednym miejscu osiągnie głębokość 45 m.
Basen, którego otwarcie zaplanowano na jesień, buduje firma FlySpot, która zarządza także biznesem symulatorów spadochronowych. CNN cytuje projektantów nowego projektu, którzy mówią, że w basenie Deepspot każdy znajdzie coś dla siebie: nurkowie będą mogli trenować w najgłębszej części basenu, tzw. „niebieskiej dziurze”, nurkowie i pływacy będą mogli doskonalą swoje umiejętności w płytszych partiach basenu, a ci, którzy nie chcą zamoczyć nóg, wszystko, co dzieje się w basenie, będzie można zobaczyć podczas spaceru przez tunel. Mieszkańcy wybranych pokoi hotelowych w ośrodku, a także tych w salach konferencyjno-szkoleniowych, będą mogli cieszyć się widokiem na basen.
Rywal Liverpoolu
Obecnie najgłębszy basen świata (42 m) działa we Włoszech, w hotelu Millepini w miejscowości Montegroto Terme, niedaleko Wenecji. Wygląda na to, że tytuł Deepest Deepspot, który zapowiada się na jego koronę, również nie będzie długo doceniany. W Wielkiej Brytanii planowane jest otwarcie jeszcze głębszej (50 m) krytej pływalni i największej na świecie (42 tys. metrów sześciennych wody).
Centrum badawczo-naukowe Blue Abyss będzie szkolić nurków, naukowców, archeologów podwodnych i astronautów komercyjnych, testować i ulepszać zdalnie sterowane pojazdy, a nawet budować i badać repliki części Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. W kompleksie powstanie centrum edukacji naukowo-technicznej, inżynieryjnej i matematycznej, które będzie służyć zarówno profesjonalistom, jak i amatorom.
Oczywiście nie jest jeszcze jasne, kiedy ambitny projekt Blue Abyss, wart ponad 200 milionów dolarów, mający na celu uwolnienie funta brytyjskiego, zakończy się sukcesem. Wcześniej zapowiadano, że zostanie otwarty w 2020 roku w miejscowości Colchester. Jednak w tym roku doniesiono, że Blue Abyss przeniesie się do Liverpoolu i otworzy swoje podwoje wczesną wiosną 2021 roku.
Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują – poinformujemy Cię w osobistym biuletynie, gdy tylko pojawią się one w „Verslo žinia”, „Sodra”, „Registrų centura” itp. w źródłach.
„Certyfikowany fan sieci. Przedsiębiorca. Entuzjasta muzyki. Introwertyk. Student. Zły pisarz.”