Litwini karate gotowi do mistrzostw świata: czekają na nich ciężkie walki – Respublika.lt

1 zdjęcie

Justyna Kwietkę. Fot. Jonas Pivoriūnas.

Do Polski przybyło 13 sportowców z naszego kraju: Juras Sokolovs (Wilno „Saulės Ženklas”; kategoria wagowa do 85 kg), Justinas Kvietka (Kowno „Rifas”; do 85 kg), Eventas Gužauskas („Shodan” ; powyżej 85 kg ), Paulius Žimantas (Akmenės „Energija”; ponad 85 kg), Edgardas Sečinskis („Znak Słońce”; ponad 85 kg), Orestas Abazorius („Znak Słońce”; ponad 85 kg), Brigita Svinkūnaitė („Reef”; do 50 kg), Evelina Bidžanova (Wilno „Atemi”; do 55 kg), Valentyna Kurmin (Wilno „Ippon”; do 55 kg), Rūta Brazdžionytė („Saulės Ženklas” ; do 60 kg), Inga Mikštaitė (Kowno) „Kariai”; do 60 kg), Aneta Meškauskienė (Anykščiai „Takas”; powyżej 60 kg) i Brigita Gustaitytė (Wileńska „Budora”; powyżej 60 kg) .

W piątek rano zawodnicy przeszli tradycyjne formalności w Keltsi: zważyli się, zebrali numery uczestników i udekorowali nimi swoje kimona.

W przeddzień mistrzostw Litwini byli w dobrym humorze, powiedzieli, że przygotowania do mistrzostw świata poszły dobrze, więc teraz pozostaje pokazać wyniki pracy domowej odrobionej na tatami.
Wszyscy są poważnymi konkurentami

„Po podróży dobrze wypocząłem, wszyscy wokół mnie są w dobrych humorach, nastrój jest świetny” – powiedziała I. Mikštaitė, wicemistrzyni świata 2019 w kategorii wagowej bezwzględnej, zdobywczyni brązowego medalu w kategorii 55-60 kg kategoria wagowa mistrzostw świata 2017, w przededniu mistrzostw świata.

Najbardziej utytułowany reprezentant Litwy zmierzy się w sobotę w pierwszej rundzie mistrzostw świata z Irańczykiem Rezvanem Kosari Kakhki. Później wschodząca gwiazda karate kyokushin z Węgier, Lili Mezo, jeszcze później poczeka na Japończyka Riri Ishiharę, który dotarł do ćwierćfinału mistrzostw świata w kategorii wagowej bezwzględnej, czyli kazachskiego Assela Azimchanovę.

„Nie ma dobrego ani złego losowania, ponieważ są to Mistrzostwa Świata, wszyscy tutaj są na tym samym poziomie. Zwycięstwa zostaną określone do tego dnia, w tym momencie, musisz być gotowy na to, jakie bitwy są zacięte. Nie mogę tego powiedzieć zaklęcie jest bardzo dobre, ale nie mogę powiedzieć, że jest też złe” – powiedział I. Mikštaitė przed rozpoczęciem walk.

„Po wszystkich przygotowaniach do mistrzostw świata czuję się spokojna i silna” – powiedziała koleżance A. Meškauskienė, która wystartuje w kategorii wagowej powyżej 65 kg, która w pierwszej walce zmierzy się z Japończykiem Yuina Koizumi. . – Nie będzie łatwo, ale to Mistrzostwa Świata, nie ma tu sportowców, którzy nie są gotowi.

Nie ma znaczenia, kiedy spotkasz najsilniejszych rywali

Imprezie Gužauskas nie oszczędzono silnych potencjalnych przeciwników, którzy zmierzą się z Irańczykiem Ali Nasarovedim w pierwszej rundzie kategorii wagowej powyżej 85 kg. Jeśli uda mu się wygrać pierwszą walkę, w drugiej rundzie Litwin zmierzy się z najcięższym zawodnikiem zawodów Kosei Ochiai ważącym 126 kg, a w ćwierćfinale zawodnicy ci mogą zmierzyć się z Ilyą Jakovlev z Kazachstanu.

„Remis stworzył trudną ścieżkę, ponieważ druga i trzecia walka byłyby przeciwko ósemce najlepszych zawodników 2019 roku. Ale jaka jest różnica? Aby wygrać, musisz pokonać wszystkich. Że podczas pierwszej walki lub w w półfinale trzeba go jeszcze pokonać. Dlatego nie ma dużej różnicy” – powiedział E. Gužauskas.

Ostatnio zawodnik, który wygrał wszystkie turnieje, w których bierze udział, musiał po raz ostatni przyznać się do wyższości rywala w rywalizacji podczas pojedynku z reprezentantem gospodarzy mistrzostw świata Maciejumem Mazuru. To Polak urodzony w Kelcach, który został wicemistrzem świata w kategorii wagi absolutnej w Tokio w 2019 roku, po kilkuletniej przerwie postanowił wrócić na tatami i walczyć o tytuł mistrza świata.

– Tak czy inaczej spodziewałem się, że weźmie udział, bo mistrzostwa odbywają się w jego kraju – powiedział E. Gužauskas. – Loteria ustaliła, że ​​możemy spotkać się tylko w finale, więc byłbym szczęśliwy, gdybym miał taką możliwość. „

Pierwszym Litwinem, który spotka się z Mazurem może być E. Sečinskis, który z Polakiem mógł spotkać się w ćwierćfinale. Jednak wcześniej obaj wojownicy będą musieli wygrać po dwie walki. Przede wszystkim Litwin zmierzy się z innym reprezentantem Iranu Seyedem Sajadem Razavim, aw drugiej rundzie będzie musiał zmierzyć się ze zwycięzcą pojedynku Japończyka Soto Ochai z Węgrem Mate Davidem.

„Jak każdy sportowiec, chcę zająć jak najwyższe miejsce, więc plan jest prosty: walczyć tak, aby było jak najbardziej ciekawie dla widzów i żebym osiągnął swoje cele” – powiedział w przeddzień E. Sečinskis. mistrzostw świata. – Jeśli mi i panu Mazurowi uda się dojść do ćwierćfinału, czeka nas trudna i ciekawa walka.

Do tej pory – 5 tytułów

Litwini zdobyli do tej pory pięć tytułów mistrzowskich świata. Reżyserował ją dwukrotnie Margarita Čiuplytė (2009 i 2013), raz Roma Mikšytė (1997), Paulius Klapatauskas (2001) i Orestas Procas (2013).

Gediminas Tankevičius (2001), Donatas Imbras (2005), Lukas Kubilius (2013), I. Mikštaitė (2019), Ona Jomantaitė (1997), Jurgita Tumaitė (2001) i Sandra Stanevičiūtė (2001) mają tytuły wicemistrzów świata w swoich Brązowych medalistach to Andrius Miseckas (2013), L. Kubilius (2017), I. Mikštaitė (2009 i 2017), Diana Mačiūtė (2013), Rita Pivoriūnaitė (2013), Gabija Gudeliauskaitė (2013) i Diana Balsytė (2013). ).

Averill Burkee

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Przyjazny adwokat piwa. Generalny organizator. Fanatyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *