Litewski start-up elektromobilności „Inbalance grid” został doceniony przez inwestorów, którzy przeznaczyli 1,3 mln na rozwój technologii. inwestycja euro

Niedawno sieć Inbalance i firma private equity Equite ogłosiły łącznie 1,5 miliona. Euro inwestuje w infrastrukturę samochodów elektrycznych na Litwie i planuje dodawać do sieci 600 publicznych stacji ładowania samochodów elektrycznych rocznie. Według szefa firmy, Simona Stankausa, ostatnio przyciągnęła 1,3 mln. Inwestycja w euro będzie miała na celu utrzymanie przewagi technologicznej start-upu i dalszy rozwój technologii w ograniczonej sieci – czytamy w komunikacie firmy.

„Dzięki tej inwestycji udało nam się również wzmocnić nasze kompetencje eksperckie. Jeśli dołączą do nas specjaliści tworzący innowacje w sektorze nieruchomości, którzy mają doświadczenie w Polsce i zechcą się nim podzielić, będziemy mogli realizować nasze plany rozwojowe i oczywiście – aby zwiększyć naszą przewagę konkurencyjną poprzez dalszy rozwój rozwiązań technologicznych opartych o Internet Rzeczy – mówi S. Stankus, współzałożyciel i dyrektor Inbalance grid.

Menedżer sieci niezrównoważonej Simonas Stankus

© Nadawcy wiadomości

„Wnosimy nie tylko kapitał, ale także fachową wiedzę w rozwój infrastruktury energetycznej. Współpracując z menedżerami i akcjonariuszami planujemy zwiększać wartość dodaną firmy” – mówi Daiva Rakauskaitė, Dyrektor II Funduszu Aniołów Biznesu .

Mykantas Urba, szef działu finansowego firmy „Orion Securities”, która pomogła przyciągnąć dużą część inwestycji, powiedział, że inwestorzy „Inbalance Grid” są zainteresowani innowacyjnymi rozwiązaniami i szybko rosnącymi wynikami. .

Niesymetryczna stacja sieciowa

Niesymetryczna stacja sieciowa

© Nadawcy wiadomości

„Biorąc pod uwagę, że w ciągu kilku lat firmie udało się rozbudować sieć do ponad 300 punktów ładowania, świadczy to o tym, że zespół jest ambitny, a oferowane przez firmę rozwiązanie skuteczne”. Dodatkowo trzeba mieć na uwadze, że inwestycje w infrastrukturę do ładowania samochodów elektrycznych to nie tylko decyzja ekonomiczna, ale także odpowiedzialna ekologicznie – mówi Urba.

Znaczenie elektromobilności dla zrównoważonego życia podkreśla grupa „Civinity”, która jako główne wartości wymienia innowacyjność i zrównoważony rozwój.

Niesymetryczna stacja sieciowa

Niesymetryczna stacja sieciowa

© Nadawcy wiadomości

„Naszą wizją są zrównoważone budynki i zielone miasta, w których żyjemy my, ludzie. Samochody napędzane ekologicznie są częścią tego ekosystemu” – mówi Deividas Jacka, dyrektor generalny Civinity Group.

W międzyczasie firma inwestycyjna „Orion” stała się nie tylko partnerem, który pomógł przyciągnąć część inwestycji, ale także jedną ze spółek grupy inwestujących w rozwój technologii elektromobilności.

„Biorąc pod uwagę fakt, że od 2035 r. zostanie zakazana sprzedaż samochodów z silnikami spalinowymi, liczba samochodów elektrycznych na Litwie iw całej Europie będzie tylko rosła z roku na rok. Ten wzrost i ewolucja zachowań konsumentów przy wyborze samochodów to mocna korzyść sieci Inbalance. Innymi słowy, firma rozwiązuje prawdziwy problem, rozwijając potrzebną społeczeństwu infrastrukturę ładowania samochodów elektrycznych” – mówi Matas Jakubėlis, dyrektor firmy Orion Ventures, która zainwestowała w startup.

Niesymetryczna stacja sieciowa

Niesymetryczna stacja sieciowa

© Nadawcy wiadomości

Fundusze Contrarian Ventures i Coinvest Capital, współzałożyciel Vinted Mantas Mikuckas, anioł biznesu Ernesto Petkevičiaus oraz prywatni inwestorzy Tomas Dirvonskas i Paulius Šarka już zainwestowali w sieć Inbalance. Od lata firma kontynuuje negocjacje z południowokoreańskim gigantem SK, dotyczące ewentualnej współpracy.

Zelene Stidolphe

"Certyfikowany fan sieci. Przedsiębiorca. Entuzjasta muzyki. Introwertyk. Student. Zły pisarz."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *