Litewska reprezentacja Polski w koszykówce 3×3 po raz drugi w półfinale igrzysk olimpijskich

W półfinale litewscy koszykarze zmierzą się z holenderską drużyną koszykówki 3×3.

Przypominamy, że Litwini po raz drugi na tych igrzyskach olimpijskich pokonali reprezentację Polski. W pierwszym spotkaniu obu drużyn Litwini zwyciężyli 21:12.

Na początku pojedynku Polacy nadal prowadzili, ale od razu Litwini wyrównali wynik – 3:3. Dwa udane ataki Litwinów pozwoliły im objąć prowadzenie 5:3. Šarūnas Vingelis dodał strzał z dystansu – 7:3. Polacy nie pozwolili przeciwnikom wyjść na prowadzenie i podeszli bliżej – 5:7. Na nieco ponad 4 minuty przed końcem Polska rzuciła rzuty karne i było 8:8. S. Vingelis oddał ważny strzał z dystansu – 10:8. Litwini jeszcze bardziej powiększyli swoją przewagę – 12:9.

Na 3 minuty przed końcem Š.Vingelis rzucił rzuty karne i różnica wzrosła do 4 punktów – 14:12. Tutaj Polacy odpowiedzieli strzałem z dystansu – 12:14. Evaldas Dziaugys po faulu zdobył jednopunktowy strzał, który poskutkował dwoma celnymi rzutami wolnymi – 17:12. Choć Polska trafiła z daleka (14:17), pod kosz Aurelijs Pukelis trafił 18:14. Na początku ostatniej minuty przewaga powiększyła się do (19:14) i nasza drużyna nie pozwoliła, aby zwycięstwo umknęło naszej drużynie.

Dla Litwinów Š.Vingelis i E.Dziaugys zdobyli po 9 punktów, A.Pukelis – 2, a Gintautas Matulis dodali po 1. Dla przegranych Michał Sokołowski zdobył 7 punktów, Przemysław Zamojskis – 5, Filip Matchaks – 2, Adrianas Boguckis zdobył . 1.

Przebieg meczu:

Litwini rozpoczęli mecz od piłki i od razu zdobyli punkty, ale w tym samym czasie odpowiedzieli Polki (1:1).

Polacy przeprowadzili atak i objęli prowadzenie, ale później sfaulowali Litwinów i wyrównali wynik (2:2).

Polacy zdobyli kolejny punkt rzutem wolnym, a Litwinkom kolejny punkt dołożył E. Dziaugys (3:3).

Ch. Vingelis spowodował dwa faule rywali, a kolejny punkt dołożył E. Džiaugys (4:3).

Ch. Vingel dodaje 2 punkty (7:3)!

Polski środkowy oddał mocny strzał i zamknął się na Litwinów (4:7).

Polska zmniejsza swój deficyt do 2 punktów (5:7).

A. Pukelis faulował rywali i zdobył 1 punkt (8:5). Litwini popełnili faul w ostatnim dopuszczalnym czasie, wszystkie faule będą skutkować rzutami wolnymi.

Polska fauluje i wyrównuje wynik (8:8). Ch. Vingelis przejmuje inicjatywę i uderza z dystansu (10:8).

E. Džiaugys zwiększa przewagę Litwinów do 3 punktów (12:9).

Po 1-minutowej przerwie Polki od razu zdobyły 1 punkt, ale szybko popełniły faul, a Š. Vingelsi zamienił faul na 2 punkty (14:10).

E. Chętnie zdobędzie punkt błędem! Po rzutach wolnych Litwa prowadzi (17:12). Jednak Polacy szybko strzelili z dystansu (17:14).

E. Džiaugys koryguje strzał kolegi z drużyny i dodaje punkt (18:14). Litwinom do zwycięstwa brakuje 3 punktów.

Transmisję na żywo z meczu znajdziesz na górze aktualności.