Ukraińscy spadochroniarze wzięli udział w ćwiczeniach „Trzy Miecze – 24” w Polsce.
Dołącz do zespołu technology.lt!
Darmowy grafik, zarobki, wiele ciekawych zajęć. Nie jest wymagane żadne doświadczenie, wystarczy zapał.
Zainteresowany?
Wypełnij ten formularz!
W Polsce odbyły się międzynarodowe ćwiczenia „Trzy Miecze – 24”, w których wzięli udział żołnierze litewscy, polscy i ukraińscy.
Kontyngent ukraiński składał się z oddziałów powietrzno-desantowych Sił Zbrojnych Ukrainy.
Ten zgłoszone Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.
Ćwiczenia trwały dwa tygodnie i miały na celu sprawdzenie poziomu spójności systemów wojskowych trzech państw oraz funkcjonowania całej wielonarodowej brygady.
W oficjalnym zamknięciu ćwiczeń wziął udział Dowódca Sił Powietrznodesantowych Sił Zbrojnych Ukrainy, generał brygady Ihoris Skibyuks.
Zapoznał się z planem i zadaniami ćwiczenia oraz ocenił działania żołnierzy z różnych krajów, którzy wspólnie i skutecznie realizowali te same zadania.
Przemawiając przed żołnierzami ukraińskimi, litewskimi i polskimi, dowódca armii ukraińskiej podkreślił, że ćwiczenia te stanowią wspólny cel, określone cele i przygotowanie odpowiednich jednostek pod dowództwem LitPolUkrbrig do planowania i prowadzenia różnorodnych działań wojskowych.
„Trzy kraje wraz ze swoimi partnerami i sojusznikami stale wspólnie się szkolą, aby osiągnąć pełną interoperacyjność i wzmocnić długoterminową regionalną współpracę wojskową” – powiedział Skibiuk.
Głównym celem wielonarodowego ćwiczenia „Trzy Miecze – 24” było rozwinięcie umiejętności planowania i prowadzenia wspólnych operacji pokojowych oraz zwiększenie interoperacyjności operacyjnej sił międzynarodowych.
Przypominamy, że umowa o powołaniu brygady LitPolUkrbrig została podpisana 19 września 2014 roku w m.st. Warszawie. Jej ostateczne sformowanie odbyło się jesienią 2015 roku. Utworzenie brygady było wyrazem ciągłego i długotrwałego procesu współpracy wojskowej pomiędzy trzema krajami.
Zabrania się powielania informacji przygotowanych przez MTPC w narzędziach informacji publicznej oraz na stronach internetowych bez pisemnej zgody przedsiębiorstwa publicznego „Centrum Popularyzacji Nauki i Techniki”.
uwagi
„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”