„Wiosną czynniki sezonowe i bardziej stabilna sytuacja geopolityczna prowadzą do niższych cen energii elektrycznej na giełdzie.
Gdy cena energii elektrycznej jest na giełdzie, warto klientom sprawdzić dotychczasowy plan dostaw energii elektrycznej i zmodyfikować go tak, aby niższa cena energii elektrycznej obowiązywała przez dłuższy okres – mówi Andrius Kavaliauskas, Head of Private Customer Service w Ignitis.
Dla tych, którzy do 29 czerwca nie będą mieli czasu na zmianę dotychczasowych planów dostaw energii elektrycznej, sytuacja pogorszy się wraz z zakończeniem państwowych odszkodowań, ale „Ignitis” jednostronnie obniżył cenę prądu do 28 ct/kWh dla tych odbiorców. Taka cena będzie rejestrowana do końca okresu obowiązywania administrowanej umowy.
Przedstawiciel „Ignitis” podkreśla, że odbiorcy energii elektrycznej, którzy otrzymali rabaty przy zawieraniu poprzedniej umowy, nie będą musieli ich zwracać. Dotyczy to klientów, którzy zmienią plan przed 29 czerwca. dni i pozostaną niezależnymi klientami Ignitis przez co najmniej sześć miesięcy.
Jednak nawet gdyby niektórzy dostawcy jednostronnie obniżyli swoje ceny, spadłyby one do 28 ct/kWh dopiero wtedy, gdy na rynku pojawią się lepsze oferty. Podaje się, że obecnie firma oferuje plany dostaw energii elektrycznej o stałej cenie od 22 ct/kWh do 25 ct/kWh, w zależności od ilości zużywanej energii, a także plany związane z giełdą energii. . Mieszkańcy mogą porównać plany i ceny oferowane przez wszystkich dostawców W arkuszu kalkulacyjnym stworzonym przez VERT.
„Mimo, że latem ludzie chcą przebywać na łonie natury i na wakacjach, czujemy się w obowiązku przypomnieć im, że dbanie o ceny prądu o tej porze roku pozwoli im czuć się spokojniej i bezpieczniej jesienią i zimą. chęć zapłacenia niższej ceny i tu inicjatywa musi wyjść od klienta – wspomina A. Kavaliauskas.
Według niego najwygodniejszym i najszybszym sposobem zmiany planu dostaw energii elektrycznej jest system samoobsługi klienta. Możesz również złożyć wniosek telefonicznie lub odwiedzić Centrum Obsługi Klienta.
„Namiętny zwolennik alkoholu. Przez całe życie ninja bekonu. Certyfikowany entuzjasta muzyki. Fanatyk sieci. Odkrywca. Nieuleczalny praktyk twittera.”