Europejskie partie zgadzają się co do nowej polityki migracyjnej

Zdjęcie: Zakarias Abdelkaki (AFP/Scanpix).

Kraje Unii Europejskiej osiągnęły we wtorek porozumienie w sprawie nowej ostatecznej polityki w sprawie azylu i udziału nielegalnych migrantów.

Mamy nadzieję zatwierdzić porozumienie przed przyszłorocznymi wyborami.

Hiszpania sprawująca rotacyjną prezydencję w UE ogłosiła, że ​​ambasadorowie osiągnęli porozumienie w sprawie ostatniej części długo odkładanych reform.

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz z zadowoleniem przyjął we wtorek porozumienie UE i nazwał je historycznym.

Reforma skutecznie ograniczy nielegalną imigrację w Europie i zapewni długoterminową pomoc takim krajom jak Niemcy. Przeczytaj historię, zapytał w sieci społecznościowej

Po ogłoszeniu, że Włochy i Niemcy w ostatniej chwili zdecydowały się bronić organizacji charytatywnych ratujących migrantów, którzy utknęli na Morzu Śródziemnym, 27 ambasadorów spotkało się we wtorek w Brukseli.

Urzędnicy mieli nadzieję rozwiązać problem przed czwartkowym rozpoczęciem dwudniowego spotkania czołowych przywódców UE w Granadzie w Hiszpanii.

Celem UE jest uzasadnienie długoterminowego zawieszenia reform do przyszłorocznych wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Dziś robimy duży krok naprzód w rozwiązaniu bardzo ważnej dla przyszłości UE kwestii, powiedział hiszpański minister spraw wewnętrznych Fernando Grande-Marlaska.

Osiągnąwszy dzisiaj porozumienie, mamy większe szanse na osiągnięcie porozumienia z Parlamentem Europejskim do końca semestru w sprawie całego paktu azylowo-migracyjnego – powiedział.

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Margaritis Schinas nazwał ten tekst ostatnim brakującym ogniwem pakietu i wezwał państwa UE i Parlament do kontynuowania negocjacji już teraz, aby pakiet stał się prawem.

Czas ucieka, powiedział Parlamentowi Europejskiemu w Strasburgu.

Potrzebujemy zawarcia paktu, zanim Europejczycy pójdą do głosowania, dodał.

Zmiany polityczne mogą nastąpić po wyborach do Parlamentu Europejskiego, wraz ze wzmocnieniem partii prawicowych w kilku częściach UE, a także faktem, że Węgry i Polska będą na przemian sprawować prezydencję w UE.

Nowy pakt o migracji i azylu ma na celu zmniejszenie presji na tzw. kraje pierwszej linii, np. Włochy i Grecję, poprzez przekazywanie części imigrantów do innych krajów UE.

kraje, które nie przyjmą migrantów, w tym Polska i Węgry, będą musiały płacić za każdą osobę, której nie przyjmą.

Po przybyciu nowych migrantów na włoską afrykańską wyspę Lampedza sumiennie wzywali do zmiany polityki azylowej.

Zmieniona polityka ma po części zapewnić wspólne działanie krajów Unii Europejskiej, jeśli nagle staną w obliczu masowego napływu osób ubiegających się o azyl, jak miało to miejsce w latach 2015–2016, kiedy setki tysięcy migrantów, głównie Syryjczyków, uciekło przed wojną w swoim kraju.

Varuva i Budapeszt otwarcie skrytykowały wysiłki mające na celu zmuszenie ich do przyjmowania lub szkolenia migrantów.

Rządząca w Polsce partia prawicowa nadała priorytet kwestii imigracji podczas gorących sporów w wyborach w przyszłym miesiącu i obecnie organizuje referendum w tej sprawie.


Zabrania się powielania informacji agencji informacyjnej BNS w mediach publicznych oraz na stronach internetowych bez zgody UAB „BNS”.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują, a my powiadomimy Cię w osobistym biuletynie, gdy tylko pojawią się one w Business, Sodra, Registry Center itp. w altówkach.