Europa jest w ruchu. Polska armia przygotowuje się do użycia swojej broni






Prezydent jeszcze nie podpisał.


© Polskie Radio (Przystanek) | https://www.youtube.com/watch?v=tvMNRYMyQ-E






Dołącz do zespołu technology.lt!

Darmowy grafik, zarobki, wiele ciekawych zajęć. Nie jest wymagane żadne doświadczenie, wystarczy zapał.

Zainteresowany?
Wypełnij ten formularz!




Polski parlament w piątek zezwolił siłom bezpieczeństwa na bezkarne użycie śmiercionośnej broni w odpowiedzi na bezpośrednie zagrożenie, zwłaszcza na granicy z Białorusią.


Rada Europy i działacze wyrazili obawę, że policja, straż graniczna i żołnierze będą teraz mogli bezkarnie działać, a nawet zabijać.


Ustawa, która nie została jeszcze podpisana przez prezydenta, została wprowadzona po incydencie, w którym polski żołnierz został zadźgany nożem w pobliżu granicy z Białorusią.


Warszawa oskarża sojuszniczą Mińska Moskwę o próbę przemytu tysięcy ludzi z Afryki do Europy w drodze transportu ich do Rosji, a następnie przekroczenia granicy między Białorusią a Polską.




Zgodnie z nowym prawem siły bezpieczeństwa nie będą pociągane do odpowiedzialności karnej za użycie broni lub bezpośredniej siły w celu zagrażania bezpieczeństwu osoby lub kraju.




Komisarz Praw Człowieka Rady Europy, Michael O'Flaherty, wyraził obawę, że nowe prawo może przyczynić się do braku odpowiedzialności.


Polska prawniczka i aktywistka Hanna Machińska powiedziała w piątek, że „kwestia bezpieczeństwa narodowego nie może dawać całkowitej swobody działaniom naruszającym prawa człowieka”.






Na początku tego miesiąca Polska ogłosiła, że ​​w związku z ciągłymi prowokacjami zwiększy swój kontyngent wojskowy i fortyfikacje obronne wzdłuż granicy z Białorusią.


W czerwcu polski żołnierz został zadźgany nożem przez 5-metrowy metalowy płot zbudowany przez Polskę w 2022 r. Wojsko zgłosiło także inne ataki na żołnierzy w pobliżu granicy.

Podziel się z przyjaciółmi

Autoryt. prawa: BNS

Zabrania się powielania informacji agencji informacyjnej BNS w narzędziach informacji publicznej oraz na stronach internetowych bez pisemnej zgody UAB „BNS”.

uwagi

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *