Eliminacje Euro 2024: Dania i Albania w eliminacjach do mistrzostw Europy, Polska rozczarowuje | Sporty

Trzynaście z 24 drużyn zakwalifikowało się już do Mistrzostw Europy w 2024 roku.

O dwóch z nich można było się przekonać w piątek podczas ważnych meczów rozgrywanych w trzech grupach eliminacyjnych.

Grupa C

Anglia, która zdobyła już prawo do gry na Euro 2024, pokonała u siebie Maltę 2:0.

Samobójczy gol osób z zewnątrz grupy i gol Harry'ego Kane'a w 75. minucie (65. w reprezentacji) pomogły Anglii odnieść zwycięstwo w nudnym meczu.

W pozostałych meczach grupowych Włochy pokonały Macedonię Północną 5:2 i zrównały się liczbą punktów z Ukrainą przed ostateczną decyzją grupową.

Federico Chiesa strzelił dwa gole, Matteo Darmian, Giacomo Raspadori i Stephen El Shaarawy strzelili po jednym w ataku w Rzymie.

Włosi, którzy w 2020 roku zdobyli złoto Mistrzostw Europy, potrzebują punktu przeciwko Ukrainie w poniedziałek w decydującej walce o drugie miejsce w Leverkusen w Niemczech.

Grupa E

Albania zremisowała 1:1 z Mołdawią i ten wynik w Kiszyniowie wystarczył Albańczykom, aby po raz drugi w historii swojego kraju zakwalifikować się do Mistrzostw Europy.

Bramka z rzutu karnego Sokola Cikalleshiego była decydująca, a walcząca Mołdawia wyrównała w 87. minucie i pozostała w walce o kwalifikacje do Mistrzostw Europy.

Dla Albanii był to szósty mecz bez porażki w grupie E.

Tymczasem nadzieje Polski rozwiały się po remisie 1:1 u siebie z Czechami.

Polacy mogli uratować swoje szanse jedynie pokonując Czechów, ale ich podróż dobiegła końca.

Decyzja o drugim miejscu i drugim losie zapadnie w poniedziałek, kiedy Czechy zmierzą się u siebie z Mołdawią.

Grupa H

Dania zanotowała dominujący występ w Kopenhadze, pokonując Słowenię 2:1.

Joakim Moehle wyprowadził gospodarzy na prowadzenie po bramce w 26. minucie, a Erik Janža, który strzelił jedynego celnego strzału dla Słowenii, wyrównał wynik rzutem wolnym.

Bohaterem meczu został Thomas Delanay, który w 54. minucie strzelił zwycięskiego gola.

Duńczycy odnieśli ósme zwycięstwo u siebie w eliminacjach do Mistrzostw Europy i tym razem oznaczało to także dziesiąte miejsce w mistrzostwach kontynentalnych.

W innym miejscu grupy H Kazachstan pokonał u siebie San Marino 3:1, a Finlandia pokonała u siebie Irlandię Północną 4:0.

W tej grupie decydujący mecz o drugi bilet odbędzie się w niedzielę, kiedy Słowenia zmierzy się u siebie z Kazachstanem. Słowenii wystarczyłby remis.