E. Čerepokas pierwszy na turnieju zapaśniczym w Polsce, drugi z Litwy – Respublika.lt

×

1 zdjęcie

E. Čerepoks jest pierwszy na turnieju zapaśniczym w Polsce, litewska drużyna jest druga. Zdjęcie: Eimantas Shachlov.

Na turnieju grecko-rzymskim w zapasach Pucharu Polski odbywającym się w Radomiu złoty medal zdobył Erik Cherepok, a nasza reprezentacja przegrała jedynie z gospodarzami zawodów – zawodnikami Radomskiego Ośrodka Sportów Olimpijskich wśród 26 drużyn.

16-latek z Poniewieża pokonał czterech przeciwników w kategorii wagowej do 100 kilogramów i zajął pierwsze miejsce.

„Erik pokonał wszystkich swoich przeciwników z góry. W finale stracił tylko jeden punkt – dostał ostrzeżenie – choć nadal nie rozumiem dlaczego. W finale poniósł swojego przeciwnika, zapaśnik najsilniejszy z polskich kadetów W ramionach przez całą pierwszą połowę nie wiadomo, gdzie sędziowie widzieli bierność – zastanawiał się trener Marius Baranauskas, który pilnie realizował plan walki. Naszym celem była szarża umięśnionego Polaka ledwo mógł złapać oddech.

Drugie miejsca w turnieju zajęli Adomas Grigaliūnas z Ioniš (46 kg) i Ignas Bukauskas z Kowna (85 kg).

Brązowe medale zdobyli Mindaugas Venckaitis (50 kg) z Tauragi, studiujący obecnie w Wilnie, a także Eimantas Vilimas (63 kg) i Ignas Paulavičius (76 kg) z Ionii.

„Polacy potrafią organizować turnieje w sposób odświętny, wielu widzów przyjeżdża kibicować swoim ludziom. Pomimo szumu, jaki powstał wokół polskich zapaśników, miło było oglądać walki zawodników naszego kraju. Bardzo podobały mi się pojedynki Mindaugas Venckaitis Tak, przegrał z Polakiem, ale Mindaugas nie przygotowywał się do tych zawodów, nie ważył się i walczył dzielnie w wyższej kategorii wagowej. Moim zdaniem Ionianie spisali się dobrze: każda walka była jak bitwa prawie zawsze był o krok od zwycięstwa Ignas Paulavičius, który naprawdę zasłużył na finał, był zauważalny pomimo tego, że na podium nie stanął Karolis Ispodnikovas z Kłajpedy, jego walki zasługują na uwagę” – powiedział trener reprezentacji Litwy Vladimiras Audickas.

Na międzynarodowym turnieju w Radomiu walczyło 216 zapaśników z Polski, Danii, Ukrainy i Litwy.

Spodobał Ci się artykuł? Daj nam znać. Nie zapomnij udostępnić na Facebooku!