Duet Real, który podczas El Clasico zagrał kosmicznie, zwyciężył od początku półfinału / Aktualności

Walter Tavares i Facundo Campazzo łącznie zdobyli 67 punktów i poprowadzili Real Madryt do zwycięstwa nad Barceloną 97-78 w pierwszym meczu półfinału ACB.

Po trzydniowej porażce w finale Euroligi Madryt”Prawdziwy” był w stanie zrehabilitować się i zwycięsko rozpocząć półfinał ACB. Zespół Chuso Mateo podczas El Clasico u siebie 97:78 (24:14, 20:22, 28:26, 25:16) pokonać „Barcelona„.

Wspaniale rywalizował w zwycięskich szeregach Waltera Tavaresa I Facundo Campazzo duet

W 32 minuty Tavares zdobył 18 punktów (8/9 podwójnych, 2/2 karnych), 15 zbiórek, 2 bloki, 3 faule, 3 faule osobiste i 6 spowodowanych oraz 35 punktów użytkowych.

0

W ciągu 27 minut Campazzo miał 20 punktów (3/4 deble, 2/3 potrójne, 8/8 rzutów karnych), 10 asyst, zbiórek i 2 przechwyty, 2 straty, 2 faule osobiste i 5 celowych oraz 32 asysty.

W serii do trzech zwycięstw klub królewski objął prowadzenie 1:0, drugie spotkanie również odbędzie się w piątek w Madrycie, po czym seria przeniesie się do Barcelony. W drugiej parze półfinałów UCAM de Murcia prowadzi 1:0 z Unicają Malagą.

W zwykłym finale Real zajął drugie miejsce, a Barça trzecie. Obie drużyny pozwoliły koszykarzom z Malagi awansować i dzięki temu znalazły się już w półfinale.

Rokas Jokubaitis spędził na boisku zaledwie 4 minuty, podczas których popełnił jeden błąd.

Po 16 minutach gry był remis (33:33), ale gospodarze zakończyli drugą połowę wynikiem 11:3, a trzecią rozpoczęli wynikiem 17:2 i zaczęli miażdżyć Katalończyków – 61:38. .

Podopieczni Rogera Grimau zdołali zmniejszyć przewagę (64:72), jednak pewna gra Realu nie pozwoliła im na poważniejszą walkę o zwycięstwo.

W szeregach drużyny Barcelony przydatnością wyróżniał się Ricky Rubio, który w 26 minut zgromadził 8 punktów (2/3 deble, 0/1 triplety, 4/4 rzuty karne), 4 zbiórki, 10 asyst i 22 punkty użytkowe.

Real: Facundo Campazzo 20 (2/3 trójek, 8/8 zbiórek, 10 asyst, 32 asyst), Walter Tavares 18 (8/9 debli, 15 zbiórek, 2 bloki), 35 meczów), Guerschon Yabusele 16 (3/6 trójek, 5 zbiórek, 2 bloki), Sergio Llull 14 (4/6 trójek), Mario Hezonja (4/7 debli, 5 zbiórek) kam.) i Dzhanan Musa po 10 każdy.

Barcelona: Nicolas Laprovittola 13 (5/6 deble), Willy Hernangomez 12 (4/6 deble), Jabari Parker 11 (5/11 deble), Oscar da Silva 10 (5/7 deble, 7 zbiórek), Ricky Rubio ( 10 zbiórek) i Alex Abrines (0/6 zbiórek) po 8 każdy.

Dziękujemy, że nas czytasz! Mamy dla Ciebie jeszcze więcej treści.