Kraj musi zapewnić bezpieczeństwo swoim obywatelom.
Dołącz do zespołu technology.lt!
Darmowy grafik, zarobki, wiele ciekawych zajęć. Nie jest wymagane żadne doświadczenie, wystarczy zapał.
Zainteresowany?
Wypełnij ten formularz!
Zdaniem szefa polskiego MSZ nie ma powodu obawiać się, że przechwycenie rakiet nad terytorium Ukrainy mogłoby wciągnąć NATO w wojnę między Rosją a Ukrainą. Radoslav Sikorskis mówił o tym w wywiadzie”„Financial Times”.” podczas
Polska i inne kraje graniczące z Ukrainą mają „obowiązek” zestrzeliwania rosyjskich rakiet, zanim wejdą one w ich przestrzeń powietrzną, powiedział minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.
Wyjaśnił to Polska musi zapewnić bezpieczeństwo swoim obywatelompomimo obaw, że przechwytywanie rakiet nad terytorium Ukrainy może wciągnąć NATO w wojnę Rosji przeciwko Ukrainie.
|
Tydzień temu Rosja przeprowadziła atak rakietowy na Ukrainę. Pociski manewrujące i balistyczne uderzyły w stolicę kraju, Kijów. Działania Rosjan można uznać za odwet za atak dronów…
„Członkostwo w NATO nie zwalnia każdego kraju z odpowiedzialności za ochronę swojej przestrzeni powietrznej: jest to nasz konstytucyjny obowiązek. Osobiście uważam, że gdy przez naszą przestrzeń powietrzną przelatują wrogie rakiety, samoobrona (trafienie w nie) byłaby uzasadniona, gdyż ryzyko zranienia kogoś odłamkami podczas przelatywania przez naszą przestrzeń powietrzną jest duże.„, powiedział R. Sikorski.
W najnowszym sondażu SW Reaserch większość respondentów uważa, że Polska powinna zestrzelić obiekty przelatujące nad jej terytorium podczas rosyjskich ataków na Ukrainę, choć nie jest jasne, jakie to są obiekty. Odpowiedź „tak” we wspomnianym badaniu wybrało 58,5% respondentów. Przeciwnego zdania było 22,1 proc. respondentów, a 19,4 proc. osób wybrało odpowiedź „nie mam zdania”.
Wyniki poszczególnych grup różnią się ze względu na płeć, wiek i wykształcenie.
Kobiety częściej wybierały opinię pozytywną: 60,8 proc. respondentów. 20,0% to „nie”, „nie mam zdania” 19%. kobiet biorących udział w badaniu.
Tę decyzję popiera 55 proc. mężczyźni; Kategorycznie przeciw jest 24,4 proc. ankietowanych, a „nie ma zdania” 19,8 proc. respondentów.
Zabrania się powielania informacji przygotowanych przez MTPC w narzędziach informacji publicznej oraz na stronach internetowych bez pisemnej zgody przedsiębiorstwa publicznego „Centrum Popularyzacji Nauki i Techniki”.
Uwagi
„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”