Czy przepisy są niedoskonałe? Zmieńmy Ich – Ludzie Biznesu

Zdjęcie: AFP/Scanpix.

Dziś szacuje się, że na zlikwidowanie skutków rosyjskiej inwazji na Ukrainę potrzeba będzie ponad 400 miliardów. Eur jednak, w miarę jak agresja Kremla trwa, kwota ta wzrasta z każdym dniem wojny. Teraz, gdy sojusznicy Ukrainy planują odzyskać zabrane miliardy euro, nadal niechętnie korzystają ze skradzionych rosyjskich aktywów. W Miliniku konieczna będzie odbudowa, aktualizacja, modernizacja i naprawa zniszczonej przez agresorów infrastruktury. Różni przedstawiciele Ali rozpoczęli już realizację projektów odbudowy na Ukrainie, w których pierwsze kroki postawiły firmy angielsko-litewskie.

Według Gabrieliasa Landsbergisa, ministra spraw zagranicznych, na Ukrainie będzie realizowany największy w Europie projekt odbudowy ropy naftowej po II wojnie światowej.

Odbudowa i odbudowa Ukrainy zależy nie tylko od niej, ale także od wspierających Ukrainę państw członkowskich UE i od nas jako Wspólnoty. W celu zapewnienia skutecznej pomocy konieczne będzie przegrupowanie instytucji, harmonijny podział odpowiedzialności i koordynacja działań. Wierzę, że jeśli skupimy się na pomocy Ukrainie w jej obronie, będziemy też zjednoczeni i pomożemy jej odbudować to, co zostało utracone w wyniku brutalnej wojny rosyjskiej – powiedział kanclerz rządu Giedr Bałytyt, przebywający w marcu z roboczą wizytą w Brukseli.

W kwietniu na międzynarodowym spotkaniu zorganizowanym przez Międzynarodowe Forum Transportu (ITF) i polskie Ministerstwo Infrastruktury w mieście Euvo wraz z ministrami z Polski, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Ukrainy i innych krajów, wspólny wniosek 27 ali przedstawiono w sprawie wznowienia infrastruktury transportowej Ukrainy. Oczekuje się, że ITF przygotuje analizę, na podstawie której będzie można zaproponować konkretne prace rekonstrukcyjne na Ukrainie.

Litwa i Polska aktywnie poszukują dodatkowego europejskiego wsparcia dla projektów mobilności wojskowej, współpracując z Ukrainą w celu organizacji alternatywnych tras transportowych.

Ponadto koordynowany jest wspólny projekt infrastrukturalny, korytarz transportowy zostanie przedłużony na Ukrainę oraz planowane jest wspólne ubieganie się o wsparcie finansowe na realizację tych projektów z instrumentów finansowych UE.

Kilku mnichów litewskich już pracuje nad projektami odbudowy na Ukrainie. Do tej pory, jak poinformowało Ministerstwo Gospodarki i Innowacji (EIM), rząd przeznaczył na takie projekty ponad 12 mln. Państwo Eur l. Od momentu otrzymania wsparcia planuje się przeznaczyć w tym roku, w przyszłym iw kolejnych latach ponad 10 mln.

W kwietniu br. zakończono już pierwszy projekt odbudowy infrastruktury Ukrainy, przekazano Ukraińcom mobilne osiedle na osiedlu Borodyanka w obwodzie kijowskim. Zamieszkał w 36 domach zaginionej rodziny. Namukus reng UAB Arijus jest jedną z największych firm transportowych i spedycyjnych na Litwie. Projekt był koordynowany przez EIM.

Litwa realizuje także inne projekty odbudowy infrastruktury na Ukrainie. Po remoncie będzie się w nim uczyć około 700 dzieci. Szacuje się, że projekt ten będzie wymagał około 5 mln. inwestycje w euro. Nasza firma zajmuje się również renowacją zakładu w Irpinje w obwodzie kijowskim.

Kwestie związane z odbudową Ukrainy i udziałem w niej narodu litewskiego są koordynowane przez Kancelarię Rządu z EIM. Według ministerstwa inne instytucje i agencje kurczą się zgodnie z obszarami swoich kompetencji. Centralna Agencja Zarządzania Projektami chętnie realizowała projekty. Dlatego firma, która chce uczestniczyć w pracach nad odbudową Ukrainy, musi brać udział w przetargach.

Są one publikowane oddzielnie na centralnym portalu zamówień publicznych. Podsumowując, informacje o statusie projektów odbudowy na Litwie są gromadzone i publikowane przez Centralną Agencję Zarządzania Projektami.

Likwidując skutki wojny, czeka dużo pracy, litewska firma, która chce się w to zaangażować, ma możliwość wcześniejszego podzielenia się planami, przy większych projektach może być konieczna współpraca z innymi innymi krajami, przewidując z góry, jakie zdolności a materiały mogą być potrzebne do pracy itp.

Plan odbudowy całego ukraińskiego dzieła będzie prawdopodobnie możliwy po ostatecznym zwycięstwie nad rosyjskim okupantem, ale ukraińscy sojusznicy już teraz starali się jak najbardziej odbudować kraj. Oczekuje się, że możliwe będzie ulokowanie przynajmniej części aktywów Rosji lub jej poszczególnych aktorów na Zachodzie, ale zamrożonych lub skonfiskowanych. Część pieniędzy przekażą wczorajsi darczyńcy, przede wszystkim UE i jej sojusznicy, a więc Litwa.

Musimy znaleźć sposób na wykorzystanie rosyjskich aktywów dla potrzeb Ukrainy i upewnić się, że agresor zapłaci za to, mówi minister finansów Gintar Skaist.

Odbudowa Ukrainy będzie wymagała personelu wojskowego, więc agresor będzie musiał odpowiedzieć za swoje czyny i zapłacić za to, co zrobił. Aktywa rosyjskiego banku centralnego muszą zostać jak najszybciej skonfiskowane, nie tylko w celu wsparcia wojny na Ukrainie, ale także w ramach przygotowań do kolejnego etapu odbudowy Ukrainy po wojnie – zapewnia minister.

Według wstępnych danych około 50 mld. USD na osobę i około 300 miliardów USD z Centralnego Banku Rosji.

Proponowany pakiet sankcji UE przyjęty tego lata ma na celu dalsze zwiększanie presji na Rosję i rozszerzenie sankcji, przy jednoczesnym kontynuowaniu konfiskaty mienia.

Mówi się, że prawo międzynarodowe na to nie pozwala. Dlatego, jeśli obecne zasady nie są idealne, nie wahajmy się stworzyć nowych. Sytuacja jest wyjątkowa i wymaga równie wyjątkowego rozwiązania – zaapelował minister finansów Litwy.

Sytuacja jest naprawdę wyjątkowa, nie naiwna, myślisz, że agresor zostanie uznany za żądającego miliardów zabranych na wyrównanie strat Ukrainy, przynajmniej w najbliższej przyszłości, trudno go lubić. A praca musi być wykonana teraz, dlatego zdaniem V Litwa wraz z sąsiadami powinna zebrać siły i pomóc społeczności międzynarodowej w uciskaniu przyszłych środków, aby mądrze wykorzystać rosyjskie bogactwo, agresor musi zapłacić za swoje barbarzyństwo.

ARTYKUŁ REDAKCYJNY (redakcyjny) – artykuł odzwierciedlający opinie redakcji, pisany w jej imieniu, często bez określenia konkretnego autora, odpowiadający na wydarzenia, aktualne fakty, trendy. Jest na ogół niewielkich rozmiarów, często taki sam zakres dla wszystkich artykułów redakcyjnych w publikacji, zwięzła prezentacja, tezowa argumentacja, stosowane są elementy retoryki dziennikarskiej. niedobrze jest przedstawiać wnioski, podsumowania, odzwierciedlające zapisy redakcyjne. / encyklopedia dziennikarska /

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują, a my poinformujemy Cię w osobistym biuletynie, gdy tylko zostaną wymienione w Business, Sodra, Registry Center itp. w altówkach.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *