Czego nie trzeba studiować w Polsce

Zdjęcie: Judita Grigelyts (V).

Choć od naszego sąsiada, Polski, możemy nauczyć się wielu dobrych rzeczy, wydaje się, że jest to również przykład, którego nie należy powtarzać.

W ostatnich latach, ze względu na niedobór i przystępność cenową mieszkań, noclegi w stolicy Polski stały się niezwykle popularne. W mieście deweloperzy od wielu lat budują również nieruchomości mieszkalne, bo wtedy nie trzeba przestrzegać minimum 25 m². zapotrzebowanie na powierzchnię m. Im mniejsza powierzchnia obiektu, tym niższa cena, a więc łatwiej pozyskać towar do kupienia.

Choć deweloperzy są zdezorientowani, że takie lokale kupują inwestorzy pod wynajem, to eksperci tego nie ukrywają, a rzeczywistość pokazuje, że zarówno kupowane są jako budynki, jak i przecież wynajmowane do zamieszkania.

Administracja Varuva zdecydowała się podjąć działania: nie wydawać świadectwa ukończenia budowy dla części dużego projektu, lokalnie nazywanego Hongkongiem ze względu na jego gęstość. w projekt, który oficjalnie nosi nieco inną nazwę, inwestuje firma deweloperska JW Construction, na czele której stoi jeden z najbogatszych polskich biznesmenów Józef Wojciechowski.

Rząd naftowy zamierza również zaostrzyć wymagania budowlane dotyczące przeznaczenia, powierzchni, odległości między budynkami, nasłonecznienia itp. Choć słuchanie komentarza biznesmena na temat niekompetencji i niekonsekwencji rządu może wydawać się zdrowym rozsądkiem, to jednak patrząc na jego rozległe sąsiedztwo, unosi się brew. Bezlitośnie zdemolowali mieszkanie, którego część przylegała niemal bezpośrednio do sąsiednich okien. Choć ze względu na niezwykle gęstą zabudowę mieszkaniową możemy być źli na Perknkiesów z Wilna, w porównaniu do Hong Kongu z Varuva, to jest to przykład eleganckiego i zrównoważonego rozwoju.

Problem jest dwojaki. Godne życie wiąże się nie tylko z komfortowym otoczeniem, rozwiniętą infrastrukturą, ale również z powierzchnią domu, oświetleniem, bezpieczeństwem. Jednak możliwość zabudowy nieruchomości komercyjnej, czyli nie nadającej się do zamieszkania, pozwala budowniczemu na niespełnienie wymogu. Aha, a w Wilnie jest 18 metrów kwadratowych. m siedziba regionu, reklamowana jako nadająca się do rzetelnych interesów, ale w stolicach Litwy i Polski niewiele trzeba naśladować Nowego Jorku. Po prostu nie ma do tego żadnych warunków wstępnych, tylko nieograniczone pragnienie wygranej.

Jakby można było je wynająć, Wilno zareagowało na ten problem w 2016 roku i choć nie było możliwości uregulowania go środkami prawnymi, gmina starała się wymagać od proponowanego dewelopera zaprojektowania jak największej liczby obiektów komercyjnych zgodnie z wymogami budownictwa mieszkaniowego . Trzeba przyznać, że w niektórych miejscach był to sukces, w innych mniej. Ale lepsze to niż ignorowanie problemu.

w 2022 roku Biuro Ochrony Praw Konsumentów przeprowadziło również badanie sektora nieruchomości na ten temat. Uczestników rynku i ekspertów zaskoczył fakt, że choć skontrolowano 23 firmy, nie wykryto żadnych naruszeń w zakresie informacji o przeznaczeniu nieruchomości do sprzedaży na stronach internetowych spółek oraz przypadkowych umowach przedwstępnych.

Serwis ocenia działanie jako konsultacyjne, ale sektor RT, który nie stroni od samokrytyki, zadaje dość słuszne pytanie: czy nie wykryto naruszenia, bo go nie ma? . Albo, innymi słowy, patrzył na niewłaściwych ludzi.

Eksperci branżowi, z którymi przeprowadzono wywiady, twierdzą, że pomimo zakończenia usługi i tendencji do wprowadzania kupujących w błąd co do przeznaczenia nieruchomości, nadal istnieje. W tym celu można podjąć więcej środków zapobiegawczych.

Zdaniem V, jeśli firma chce się skupić na własnej branży, pozostaje jej przyłożyć ucha do ucha i, dopóki się nie wycofa, słuchać jedzenia i rozrywki, nie bać się jej realizacji. Bo rząd nie może zajmować się tylko formalnościami czy czarami. Ponadto nie musisz się martwić o znalezienie treści do reklam PR.

ARTYKUŁ REDAKCYJNY (redakcyjny) – artykuł odzwierciedlający opinie redakcji, pisany w jej imieniu, często bez określenia konkretnego autora, odpowiadający na wydarzenia, aktualne fakty, trendy. Zwykle jest niewielkich rozmiarów, często nawet mieści wszystkie artykuły redakcyjne w publikacji, zwięzła prezentacja, tezowa argumentacja, stosowane są elementy retoryki dziennikarskiej. niedobrze jest przedstawiać wnioski, podsumowania, odzwierciedlające zapisy redakcyjne. / encyklopedia dziennikarska /

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują, a my poinformujemy Cię w osobistym biuletynie, gdy tylko zostaną wymienione w Business, Sodra, Registry Center itp. w altówkach.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *