Bramka J. Bellinghama zapewniła Anglikom trudne zwycięstwo nad Serbią Sport

Jedyny gol w meczu padł w 13. minucie, kiedy podanie Bukayo Saki z prawego skrzydła zostało doskonale „zamknięte” główką Jude Bellinghama.

Jak się później okazało, był to jedyny celny strzał którejkolwiek z drużyn w pierwszej połowie.

Po 70 minutach Anglicy oddali tylko 2 strzały na bramkę, Serbowie żadnego. Te statystyki doskonale odzwierciedlają to, co działo się na boisku.

Druga poważna szansa na zdobycie bramki powstała w 77. minucie, kiedy Harry Kane głową dośrodkował z prawej strony pola karnego. Serbski bramkarz Predrag Rajković obronił piłkę, kierując ją w stronę poprzeczki.

82 minuty. Groźnym strzałem z dystansu odpowiedział Dušanas Vlahovičius, po czym bramkarz Anglii Jordan Pickford uratował swoją drużynę, głową skierowaną piłkę nad poprzeczką.

Później zespoły nie stworzyły sobie dobrych okazji do zdobycia gola i mecz zakończył się trudnym zwycięstwem Anglików.

W drugim meczu grupy C w niedzielę Dania i Słowenia zremisowały 1:1.

PRZEBIEG MECZU

90+4 minuty. Zespół nie stworzył więcej okazji do zdobycia gola, och Anglicy świętują zacięte zwycięstwo 1:0.

82 minuty. Dušan Vlahovičius niebezpiecznie strzelił z dystansu i teraz dopiero bramkarz Anglii Jordan Pickford uratował swoją drużynę, głową skierowaną piłkę nad poprzeczką.

77 minut. w końcu zobaczyliśmy na ekranach Harry’ego Kane’a. Angielski napastnik głową skierował piłkę po podaniu z prawej strony boiska, ale Serbów obronił bramkarz, który głową skierował piłkę w stronę poprzeczki.

65 minut Serbowie zaczęli dominować na boisku, mimo że w pierwszej połowie oddali tylko dwa celne strzały. Jeśli jednak tak się stanie, Anglicy mogą mieć kłopoty.

55 minut Mecz był wyrównany na boisku, jednak w drugiej połowie zespoły nie oddały ani jednego strzału.

46 minut. Rozpoczęła się druga połowa.

45+2 minuty. Pierwsza połowa kończy się w ten sposób. Oddano tylko jeden strzał w pole bramkowe, co jest dozwolone dzięki czemu Anglicy prowadzili 1:0.

40 minut Serbowie zaczynają pokazywać, że potrafią nie tylko bronić, ale zaczynają dłużej kontrolować piłkę i odwiedzać angielską stronę boiska. Ale na razie to wszystko, co mają do zaoferowania.

30 minut Piłka niemal cały czas jest u nóg Anglików. Twórcy piłki nożnej stworzyli kilka dobrych okazji, ale nie potrafią zakończyć ataków mocnymi strzałami.

20 minut Przebieg meczu nie ulega zmianie, ale sami angielscy obrońcy dają Serbom szansę na oddanie pierwszego strzału. Aleksandar Mitrovic strzela obok bramki po błędzie Trenta Alexandra-Arnolda.

GOL w 13 minut!!! Pierwsze angielskie kopnięcie zakończone bramką! Dośrodkowanie Bukayo Saki z prawego skrzydła perfekcyjnie zamknięte główką
Jude Bellingham – 1:0!

10 minut Na początku meczu inicjatywa należy do Anglików, jednak żadnej z drużyn nie udało się jeszcze oddać strzału na bramkę przeciwnika.