Bracia Stankūnas są młodzieżowymi mistrzami Europy! – Respublika.lt

1 zdjęcie

Bracia Stankūnas są młodzieżowymi mistrzami Europy! Zdjęcie LIF

Litewskie podwójne single braci Domantas i Dovydas Stankūnas błyszczały złotem.

W finale bliźniacy ukończyli kurs z czasem 6:37,65. Srebro powędrowało do Rumunów Andrejus Mandrila i Claudiu Neamti (6:39,94), brąz do Chorwatów Patrika i Antonisa Loncarica!

Bracia Stankūnas obronili tytuł młodzieżowych mistrzów Europy, w zeszłym roku również zdobyli złote medale. Przypomnijmy, że Dovydas i Domantas zdobyli srebro na tegorocznych Mistrzostwach Świata Juniorów oraz zajęli czwarte miejsce na Mistrzostwach Europy Dorosłych w Monachium.

Teraz bracia będą kontynuować przygotowania do mistrzostw świata dorosłych, które odbędą się w Czechach w dniach 18-25 września.

Podwójna czwórka chłopców – Domantas Maročka, Saulius Aušbikavičius, Virgilijus Prušinskas, Arnedas Kelmelis – przekroczyła w niedzielę linię mety na szóstym miejscu (6:02.69) w finale A w niedzielę. Złote medale zdobyli Czesi (5:52,61), srebro Niemcy, a brąz Polacy.

Podwójna czwórka dziewcząt – Raminta Morkūnaitė, Saulė Kryževičiūtė, Ła Jonušaitė i Martyna Kazlauskaitė – pokonała trasę finałową A z czasem 6:44.61 i przekroczyła linię mety jako czwarta. Mistrzami zostali młodzi wioślarze z Rumunii (6:33,27), Czesi zdobyli srebro, a Polacy brąz (6:40,53).

Męski kwartet singli – Deimantas Romeris, Benas Volkovs, Valdas Venckus i Jonas Šaparavičius pokonał kurs finałowy A z czasem 6:14.70 i zajął szóste miejsce. Polscy wioślarze zostali mistrzami (6:05.54), Rumuni zdobyli srebro, brąz powędrował do młodego Brytyjczyka!

Dublet chłopców – Martynas Vaitkevičius i Benas Paunksnis – zajęli drugie miejsce w finale B (6:38,37). Finał B wygrali młodzi szwajcarscy wioślarze (6:36,51). Ostateczna pozycja litewskiej załogi w mistrzostwach to ósme miejsce.