Arena „Švyturio” w Kłajpedzie to wydarzenie na światowym poziomie dla miłośników sportów walki i spektakularnych widowisk

Już wkrótce, bo 27 maja, w Kłajpedzie odbędzie się niezwykłe wydarzenie – drugi turniej mieszanych sztuk walki BLADE FIGHTS, któremu towarzyszyć będzie ekskluzywne widowisko muzyczne i najwyższej jakości transmisje na cały świat.

Pierwszy turniej, cieszący się dużym uznaniem ekspertów i amatorów tej dziedziny, odbył się w lutym ubiegłego roku na arenie „Žalgiris” w Kownie, gdzie rywalizowali czołowi profesjonaliści z Litwy, Brazylii, Tajlandii, Wielkiej Brytanii, Polski i innych krajów. Gospodarzem wydarzenia był znany prezenter sportowy Aidan Power, a komentarzem wygłosił Ronald McIntosh, który ma duże doświadczenie z BBC, ITV, Channel 4, BT Sport i nie tylko. w łańcuchach. Co więcej, gwiazdy swojej branży wypełnią tę misję podczas drugiego turnieju w Kłajpedzie.

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z tym sportem i BLADE FIGHTS, ale czują się zaintrygowani, pomocne będzie przypomnienie innego faktu.

Mieszane sztuki walki: co to jest?

MMA (Mixed Martial Arts) to sport walki, który wykorzystuje elementy uderzeń – dłonie, stopy, kolana i łokcie – oraz elementy zapasów – rzuty i akcje poddania (bolesne i duszące). Turnieje lub mistrzostwa MMA odbywają się zwykle w salach gimnastycznych wyposażonych w ośmiokątną klatkę MMA, ring bokserski lub matę tatami. Niektóre federacje eliminują ze swoich regulaminów pewne działania uznane za zbyt agresywne, krzywdzące, wykraczające poza etykę sztuk walki. Np. kopnięcia w głowę, gdy przeciwnik leży, nie są dozwolone na amerykańskim rynku sportowym, a ruchy łokciem są zabronione na turniejach BLADE FIGHTS na Litwie – prezes tego stowarzyszenia, trener, mistrz Europy Muay Thai, zdobywca nagrody mistrza świata Romualdas Klimavičius, opracowując zasady walki w BLADE FIGHTS, wybrał styl walki Vale Tudo z ograniczonymi zasadami. „Obecnie jako jedyni w Europie stosujemy te zasady. Chroni to bojowników przed niezwykle drastycznymi i szkodliwymi działaniami” – powiedział prezydent. Oczywiście każda organizacja ma swoje własne kryteria i wyjaśnienia, dlaczego wprowadzane są te wyjątki.

Dzięki prostej i skutecznej technice sport MMA szybko stał się popularny i wkrótce na całym świecie powstało wiele międzynarodowych lig i federacji MMA. Między innymi ma dość szerokie zastosowanie w życiu codziennym – szczególnie nadaje się do samoobrony.

Krótko o BLADE FIGHTS

„Walki na ostrza” (Walki na ostrza) – taką nazwę nadali swojemu pomysłowi założyciele tej organizacji. „Kiedy walczyłem na ringu, mój pseudonim brzmiał „Blade”, ponieważ byłem ostry, szybki i uparty. Stąd wzięła się ta nazwa” – wyjaśnia prezes stowarzyszenia R. Klimavičius.

BLADE FIGHTS zostało założone przez trzech przedstawicieli bardzo różnych i pozornie niezwiązanych ze sobą dziedzin, wszyscy znani jako najwyższej klasy profesjonaliści: wspomniany już mistrz walki Romualdas Klimavičius, dyrektor światowej sławy transmisji sportowych Tomas Skamaročius oraz główny producent firmy produkcyjnej ELITAZ, słynny mistrz programów telewizyjnych Gediminas Young. „Naszym celem jest zaproszenie najostrzejszych i najbardziej utalentowanych zawodników z Litwy i całego świata do rywalizacji na ringu oraz jak najszersze szerzenie piękna walk MMA wśród fanów i miłośników tego sportu” – napisano. na stronie internetowej organizacji https://bladefights.com/.

Założyciele szczególnie podkreślają wagę wszystkich elementów idei, zwanej 3 Ms: sztuki walki demonstrowanej przez profesjonalistów MMA, sztuki audiowizualnej, transmisji turniejów na całym świecie oraz towarzyszącej każdemu turniejowi sceny artystycznej. „Litwa zasługuje na turniej najwyższej jakości” – mówi T. Skamaročius i dodaje, że organizatorzy postawili sobie i uczestnikom nie tylko wysokie wymagania estetyczne, ale także wysokie wymagania etyczne: konieczny jest kodeks honorowy w turniejach BLADE FIGHTS. Oglądając więc na żywo lub za pośrednictwem wybranej platformy, nie zobaczysz żadnych upokarzających zachowań ze strony przeciwnika – sportowcy okażą szacunek, witając się pełnymi szacunku gestami. Nie oznacza to oczywiście, że w walkach nie brakuje emocji, zaciekłości i silnych, zapalających emocji – zawodowi zawodnicy w tych turniejach demonstrują najwyższy poziom walki i prowokują namiętności ogromnej rzeszy widzów!

O drugim turnieju BLADE FIGHTS opowiadają jego organizatorzy

Na pytanie, jaką intrygę sportową zapowiada drugi turniej BLADE FIGHTS, który odbędzie się w Kłajpedzie, prezes stowarzyszenia R. Klimavičius odpowiada: „Wierzcie lub nie, ale jestem pewien, że każda walka będzie jak wielka intryga . . W Kłajpedzie walczyć będzie sześć par zawodowych zawodników, na razie przedstawię trzy z nich: Brazylijczyk Carlos Eduardo de Oliveira i reprezentant Azerbejdżanu Aqsin Babayev spotkają się w walce MMA w kategorii wagowej do 66 kg. Walka ta ma charakter rankingowy, tym bardziej ważny, że zwycięzca będzie walczył o pas mistrza świata MMA BLADE FIGHTS w wadze 66 kg w trzecim turnieju i zmierzy się na ringu z reprezentantem Litwy, pierwszego turnieju. Grand Prix zwycięzcą został Žygymantas Ramaška. Kolejnym obiecującym wątkiem jest walka Super w kategorii wagowej do 66 kg, kickboxing w rękawicach MMA, na ringu będą walczyć Walter Christopher Thierry (Francja) i Martynas Danius z Kłajpedy. Trzecia para – Super walka w kategorii wagowej do 66 kg, Muay Thai w małych rękawiczkach, zmierzy się z Daividasem Danylą z Kowna i Miguelem Angelo Trindade Temporario (Portugalia). Wkrótce ogłosimy pozostałe pary”

Część widowiska muzycznego prezentuje G. Jaunius: „W Kłajpedzie jeszcze bardziej poszerzymy ofertę sztuk performatywnych: zaskoczymy publiczność różnymi gatunkami sztuk performatywnych, w tym akrobatyką. Zawodnicy ponownie zostaną eskortowani na ring, a muzyka na żywo w wykonaniu grupy muzycznej ELITAZ prowadzonej przez utalentowanego wirtuoza gitary Juliusa Valančiauskasa rozgrzeje krew zgromadzonej na arenie publiczności. Po raz kolejny rozkładamy czerwony dywan dla fanów sportu i elit społeczeństwa miejskiego. I największa intryga – gorącym wieczornym walkom będą towarzyszyć najgorętsze wiadomości muzyczne: w Kłajpedzie publiczność czeka na ekskluzywnego zwycięzcę lub zwycięzcę dziesiątego, jubileuszowego sezonu „Głosu Lietuvos” wielki pokaz. Kto będzie miał zaszczyt poprowadzić główny wieczór występów muzycznych na żywo 27 maja w arenie „Švyturios” w Kłajpedzie, dowiemy się 30 kwietnia w arenie „Žalgiris” w Kownie podczas transmisji na żywo finału „Głosu” Litwy”. Wtedy dowiemy się, kto w tym roku zdobędzie trofeum „Głosu Litwy” i jednocześnie klucze do areny „Švyturios” w Kłajpedzie.

Obietnica Tomasa Skamaročiusa jest równie mocna: „Wydarzenie będzie jeszcze mocniejsze niż pierwsze. Malujemy detale, chcemy zrobić wszystko z niezwykłą precyzją. Naszym celem jest estetyka wydarzenia, transmisji i ringu! ”

Tak więc turniej BLADE FIGHTS cieszy się zainteresowaniem mieszkańców Kłajpedy i gości miasta portowego!


Averill Burkee

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Przyjazny adwokat piwa. Generalny organizator. Fanatyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *