Słowacja – kraj gór, obdarzony niezwykłym pięknem przyrody – Respublika.lt

I nie ma znaczenia, czy wybierasz się w góry po raz pierwszy, czy jesteś już doświadczonym górskim „asem”, wycieczka w słowackie Tatry będzie niezapomniana i nie pozostawi obojętnym.

O wycieczce na Słowację rozmawiamy z przewodniczką Ritą Gradeckaite. Przewodnik, który podróżuje od wielu lat, mówi, że góry za każdym razem zachwycają swoją wielkością, za każdym razem, gdy podróżuje nawet w te same miejsca, widzi coś nowego…

Aktualizacja usług podróży autobusowych

Przy wyborze touroperatora bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę nie tylko jego doświadczenie, ale także wprowadzane przez niego innowacje.

Oto organizator wycieczek”eurowycieczka” w tym roku może zaoferować swoim turystom aplikację czatu na stronie www.eura.lt za pomocą którego możesz skontaktować się z organizatorem 24/7 i omówić wszystkie sprawy związane z wyjazdem.

Kolejną bardzo przydatną innowacją jest przypomnienie SMS o rozpoczęciu kolejnej podróży. Miło jest podróżować wiedząc, że Twoje potrzeby zostaną zaspokojone:”eurowycieczka„autobusy mają toalety działające przez całą podróż, oferowane są kapcie i koce, a dla dzieci pluszaki. Wieczorem, po całym dniu zwiedzania, w hotelu organizowane są burze mózgów na temat odwiedzanych miejsc.

Wycieczka autokarowa na Słowację

Jak większość wycieczek autokarowych z Litwy, ta rozpoczyna się wcześnie rano. Czeka Cię długa podróż przez Polskę. Nie trzeba się tego bać, bo jak mówi przewodniczka R. Gradeckaitė, która słucha muzyki, ogląda filmy, czyta książki. Czas podróży z touroperatorem”eurowycieczka„, to naprawdę nie zajmuje dużo czasu. Szczególnie, że zatrzymujesz się na krótkie przerwy – napić się kawy lub pójść do łazienki. Tak jest w dzisiejszych czasach, kiedy podróżujesz autobusem z „eurowycieczka„Toalety są już w środku, więc to duża zaleta. Plusem jest to, że w autobusach są koce, pluszaki dla dzieci i wszystko po to, aby podróżni czuli się jak najbardziej komfortowo, żeby jazda autobusem nie była długa i komfortowa.

Jedziesz autobusem, wyglądasz przez okno, widzisz ciągle zmieniające się widoki i nawet nie zauważasz jak szybko mija czas i tu późnym wieczorem docierasz do kurortu Tatry Wysokie, gdzie obiadokolacja i nocleg w czeka na Ciebie komfortowy pensjonat.

Przewodnik turystyczny R. Gradeckaitė mówi, że zazwyczaj jeździ w góry Słowacji z grupą turystów. Na pytanie, kiedy najlepiej pojechać do kraju, przewodnik odpowiada, że ​​Słowacja jako kraj jest bardzo atrakcyjna zarówno jesienią (do października), jak i zimą. „Pojechałem w góry Słowacji 5 października, w tym czasie, kiedy warunki pogodowe jeszcze na to pozwalały, widok na góry był niesamowity. Na Słowacji góry są pomalowane na bardzo piękne kolory jesienią, a zimą, Słowacja staje się prawdziwym krajem narciarskim, jeździmy w Tatry Wysokie i jest tam dużo rozrywki.”, – przewodniczka R. Gradeckaitė podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat podróży na Słowację.

Malownicze górskie drogi i górskie dni

Na Słowacji warto odwiedzić miejscowość wypoczynkową Štrbske Pleso. Štrbske Pleso to nadmorski kurort w Tatrach Wysokich na Słowacji. Ośrodek położony jest na wysokości 1355 m n.p.m., położony jest w bardzo malowniczym miejscu, nad jeziorem, które przyciąga nie jedną osobę.

Należy pamiętać, że Štrbske Pleso to nie tylko ośrodek narciarski, ale także uzdrowisko, ponieważ mikroklimat tego kurortu ma wyjątkowe właściwości lecznicze, dlatego znajdują się tu sanatoria, które leczą głównie choroby układu oddechowego.

W miejscowości wypoczynkowej Štrbske Pleso trzeba wybrać się na spacer wzdłuż malowniczej górskiej kolejki linowej do Jeziora Popradzkiego.

Ekscytujący dzień w górach nigdy się nie kończy. Zaledwie pół godziny jazdy od Szczyrbskiego Plesa znajdziesz się w innym górskim miasteczku – Tatrzańskiej Łomnicy. Z tej stacji można wjechać kolejką linową w góry. Można też przygotować sobie wędrówkę po ciekawych i krętych górskich szlakach. W jego trakcie można podziwiać przepiękne wodospady Studeny, odwiedzić schroniska Rainera i Zamkovskich, zwane też „kotami”, w których można trochę odpocząć, napić się górskiej herbaty do smaku, skosztować kapusty lub zupy czosnkowej – takich przysmaków nie skosztujecie nigdzie indziej.Wędrówka kończy się po zjeździe kolejką linową do miasta Stary Smokowiec.

Po długim dniu spędzonym w górach wielu turystów pragnie jedynie rozprostować zmęczone nogi i położyć się na łóżku z białej pościeli. Musisz odpocząć, ponieważ czeka Cię kolejny ciekawy dzień w jaskiniach stalaktytowych i stalagmitowych na Słowacji.

Underworld: ścieżki naciekowe, jaskinie stalagmitowe

Jeśli myślisz, że Słowacja to tylko kraj gór, mylisz się, ponieważ ten kraj ma również wspaniały podziemny świat. Jeśli zdecydowałeś się ją odwiedzić, powinieneś wiedzieć, że większość jaskiń jest zimą zamknięta, aw upalny letni dzień można się ochłodzić w stalagmitowo-stalaktytowych jaskiniach: utrzymują one raczej niską temperaturę – + 6-8 ° C, aw niektórych – nawet niższe. Podczas podróży do takich miejsc należy ubrać się nieco cieplej, ponieważ wycieczki trwają około 0,5-1,5 godziny, a długość torów zainstalowanych w niektórych jaskiniach sięga 1-2 km, są one mokre i śliskie, więc należy uważać odpowiedniego obuwia.

Baseny z wodą termalną

O wpływie wód termalnych na zdrowie człowieka słyszał chyba każdy – niewątpliwie są one zbawienne dla zdrowia człowieka. Takie baseny termalne są w wielu krajach Europy: mają je Islandia, Węgry, Czechy, Słowacja.

Prawdziwym orzeźwieniem dla ciała są baseny termalne Bešeniov na Słowacji, których gorące źródło o temperaturze około 70 stopni tryska nawet z głębokości 1987 metrów. Mają wiele basenów o różnych rozmiarach, głębokościach i temperaturach, aby zaspokoić potrzeby każdego.

Uzdrowisko Bešeniova znane jest od czasów starożytnych. Od XIII wieku jest tu pięć gorących basenów, temperatura wody sięga tam od 30 do 40 stopni Celsjusza. Każdy może wybrać odpowiedni dla siebie basen termalny.

Pieniński Park Narodowy: atrakcje i czas tam

Pieniński Park Narodowy to idealne miejsce na pikniki turystyczne. Możliwe jest również zwiedzenie tajemniczego Czerwonego Klasztoru kamedułów. W Czerwonym Klasztorze znajduje się również muzeum, więc jest to świetne miejsce dla miłośników historii.

Turyści mogą również skorzystać z wodnych rozrywek – pływania w drewnianych tratwach po Dunajcu w Pienińskim Parku Narodowym. Wrażenia gwarantowane są już po wysłuchaniu zabawnych opowieści kierowcy, a gdzie jest też wspaniały widok na park narodowy, mijamy Orlich Skał, Góry Siedmiu Mnichów, miasteczko Červeny Klaštor z klasztorem i podziwiać można Górę Trzech Koron, zwaną duchem Pienin ze względu na swój niepowtarzalny kształt.

Po takiej aktywnej rozrywce można również odwiedzić położony na skale Zamek Stara Lubownia, który od 1311 roku jest jedną z rezydencji królewskich. W pobliżu zamku powstał skansen, w którym można znaleźć przykłady architektury ludowej ze Spiszu i Sarisza. Istnieje wiele drewnianych domów, które przetrwały z XX wieku. początków i zachowało oryginalne wnętrze, bogactwo różnorodnych dzieł rzemieślniczych (szewskich, bulwiastych, tkackich itp.) oraz pamiątki zwyczajów i tradycji ludowych.

Chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę w słowackich górach? Skontaktuj się z organizatorem wycieczki”eurowycieczka„. Przewodniki turystyczne znajdą i zaproponują najlepsze opcje podróży i wycieczek. Wszystko, co musisz zrobić, to zdecydować się i podróżować.

Becket Edwardsone

„Ewangelista kulinarny. Miłośnik podróży. Namiętny gracz. Certyfikowany pisarz. Fan popkultury”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *