„Wargaming” postrzega Wilno jako swoje największe biuro: uderzy na uniwersytety, zaprosi studentów na studia i opłaci staż

LOGOWANIE.LT już o tym pisał, że twórca gier z Wilna zaczął szkolić młodych twórców gier. Pierwszy program ma na celu szkolenie specjalistów ds. zapewnienia jakości. Program International Wargaming Forge działa od 2017 roku i obejmował 31 różnych programów, w tym 90% z 220 stażystów Wargaming Forge zatrudnionych przez Wargaming.

V. Gridneva opowiedziała więcej o tym, czego mogą się spodziewać młodzi profesjonaliści, którzy dołączają, jaka kultura istnieje w tej firmie.

„Działamy w kilku lokalizacjach: Wilno, na Litwie, a także w Czechach, na Cyprze, w Serbii. Jesteśmy programem dla młodych talentów, a nazwa mówi wszystko. Zasadniczo mamy dwa cele: zaangażować i zatrudnić studentów uczelni wyższych, a także świeżo upieczonych absolwentów i przekwalifikowanych profesjonalistów. Drugim celem programu jest rozwój społeczności rynku gier ”- mówi V. Gridneva, szef programu WG Forge.

Viktoriya Gridneva, menedżer programu Wargaming Forge.

© Archiwum Firmowe

Zapewnia, że ​​firma Wargaming, mająca swoje korzenie na Litwie, chce zrzeszać społeczność zainteresowaną tworzeniem gier, jest gotowa bezpłatnie dzielić się zgromadzoną wiedzą i doświadczeniem, zachęcać do zainteresowania i rozwijać motywację.

Firma, która działa od drugiego roku w Wilnie, zamierza w tym roku uczestniczyć w dniach kariery.

Wargaming jest również zainteresowany możliwością współpracy z trzema litewskimi uczelniami – udział w konferencjach, pomoc w przygotowaniu programów nauczania, oferowanie przedmiotów do prac licencjackich, zapewnienie możliwości mentoringu itp.

„Wprowadzamy również zupełnie nowy kurs szkoleniowy z języka angielskiego dla zapewnienia jakości”. Ludzie mogą zostać naszymi studentami i mieć szansę nauczenia się podstaw bezpośrednio od nas. Oczywiście zaliczenie tego kursu da ci również możliwość dołączenia do nas i znalezienia pracy – mówi V. Gridneva.

Program Wargaming Forge

Gry wojenne

© Archiwum Firmowe

Ma nadzieję, że program zatrudni około 100 osób rocznie na całym świecie, ze znaczną częścią w Wilnie, ale firma nie może jeszcze podać dokładnych liczb.

„Nie wiemy jeszcze dokładnie, ale wiemy, że Wilno jest naszym największym biurem i skupimy się na Wilnie” – wyjaśniła.

Jak aplikować: płatni stażyści

Szef „WG Forge” zapewnia, że ​​nawet bez dużego rozgłosu, bez oficjalnych zapowiedzi, możliwość dołączenia do twórców gier w Wilnie wzbudziła już spore zainteresowanie.

„Nie byliśmy ani agresywni, ani krzykliwi, ale zaskoczyła nas liczba otrzymanych zgłoszeń. Myśleliśmy, że będzie ich mniej, ale tak naprawdę zatrudniliśmy już kilku stażystów – mówi.

Gry wojenne

Początkujący specjaliści mogą się tu dostać na dwa sposoby – firma organizuje bezpłatne międzynarodowe programy szkoleniowe. Innym sposobem jest organizowanie praktyk (staży) zimą i latem, podczas których wypłacane jest wynagrodzenie. V. Gridneva podał przykład – latem do praktyki dołączyło dwóch artystów technicznych (artysta techniczny – specjaliści, którzy pomagają przenieść prace lub pomysły artystów w przestrzeń cyfrową).

Czego może oczekiwać początkujący profesjonalista w Wargaming?

„Nieważne, czy przyjeżdżasz jako stażysta w niepełnym wymiarze godzin, czy w pełnym wymiarze godzin, przede wszystkim godziny pracy są zawsze elastyczne – chcemy dostosować się do studiów. Chcemy mieć pewność, że studenci mają możliwość łączenia pracy zawodowej z życiem osobistym. Wszystkie praktyki są opłacani i otrzymują konkurencyjne wynagrodzenie, a także premie i zachęty. Ale co najważniejsze, pracują bardzo bezpośrednio z menedżerami i kolegami. Chcemy zapewnić dobre lekcje, ale także stworzyć środowisko, w którym mogą zadawać pytania, popełniać błędy. Wiedza jest wszystko, czego potrzebujemy, aby odnieść sukces – mówi przedstawiciel firmy.

Biuro Gier Wojennych

Biuro Gier Wojennych

© Archiwum Firmowe

V. Gridneva zapewnia, że ​​stażyści mają realne obowiązki i zadania, nie tylko możliwość uczenia się, ale muszą komunikować się z kolegami w środowisku międzynarodowym.

„Część teoretyczna to pierwsza część – jest to intensywny kurs edukacyjny, który stanowi około jednej trzeciej praktyki. Pozostałe dwie trzecie to praca praktyczna, w której można faktycznie dotknąć produktów, z którymi współpracuje Wargaming, niezależnie od tego, czy to jest ”świat czołgów”, lub „World of Warships”, uczy V. Gridneva.

W międzynarodowych programach szkoleniowych WG Forge uczestnicy otrzymują bezpłatną wiedzę od mentorów firmy, szkolenia odbywają się zarówno na żywo, w biurach firmy, jak i zdalnie. Zwykle trwają do 2 miesięcy, czasem 3 miesiące, w zależności od złożoności.

„Szkolenie z zapewnienia jakości, na które teraz zapraszamy do 26 września, potrwa 2 miesiące – po szkoleniu uczestnicy realizują prace projektowe. Na podstawie zdobytej wiedzy przygotowują duży projekt i przedstawiają go naszym mentorom do wglądu. Uczestnicy szkolenia otrzymują certyfikaty potwierdzające zdobyte doświadczenie i informację zwrotną. Po ocenach najlepsi studenci zainteresowani pracą otrzymują propozycję członkostwa – wyjaśnił V. Gridneva, zauważając, że można dołączyć na część dnia pracy.

Gry wojenne

Przewiduje się, że na szkolenie QA zostanie wybranych 15-20 studentów, firma jest gotowa zatrudnić odpowiednich.

Czym zajmują się specjaliści ds. zapewnienia jakości?

„Ściśle współpracują z inżynierami i twórcami gier i upewniają się, że inżynierowie nie popełniają błędów”. Nie chodzi tylko o znajdowanie błędów. Rola QA stała się teraz znacznie bardziej złożona, ci profesjonaliści mają duże doświadczenie jako programiści, więc mogą naprawdę wpływać na wygląd kodu. Nie chodzi tylko o testowanie kodu, chodzi o jego modyfikację. Zapewnienie jakości w branży gier bardzo różni się od bankowości czy jakiejkolwiek innej dziedziny. Ci faceci siedzą z artystami, projektantami, inżynierami ”- mówi V. Gridneva.

Planowane są również szkolenia z innych dyscyplin, w zależności od potrzeb firmy. W przeszłości firma uczyła programowania, sztuki 3D, efektów wizualnych, projektowania gier i nie tylko.

Opisuje wewnętrzną kulturę Wargaming: ceni się chęć do nauki i niezależność

Dla firmy bardzo ważne jest stworzenie środowiska, w którym nie boi się popełniać błędów i uczyć się na nich.

„Nasza kultura bardzo, bardzo polega na dzieleniu się wiedzą. Chodzi o dostarczanie wiedzy, przekazywanie informacji zwrotnych. To jest jak wymiana – dajemy im coś, oni coś nam dają. W ten sposób stajemy się coraz lepsi. To forma współpracy” – mówi menedżer programu Wargaming Forge.

Zapewniła, że ​​nowicjusze nie mają mieć „fantastycznych wyników” – mają się uczyć, a ich mentorzy są bardzo doświadczonymi ekspertami.

Biuro Gier Wojennych

Biuro Gier Wojennych

© Archiwum Firmowe

„To bardzo płaska organizacja. Chcemy mieć pewność, że ludzie mogą sami decydować o tym, co robią i jak to robią. Naprawdę chcemy ludzi żądnych wiedzy, ponieważ w branży gier i każdej innej branży technologicznej chodzi o uczenie się, uczenie się i uczenie się przez cały czas. Kolejną rzeczą jest posiadanie i upodmiotowienie. Nie jesteśmy kulturą mikrozarządzania. Pracujemy w sposób zdecentralizowany, jest dużo pracy zdalnej, dlatego nasz zespół składa się wyjątkowo bystrych ludzi”, jest przekonany V. Gridneva.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *