Zeszłego lata Julius z Wilna i jego przyjaciółka Ugnė wybrali się w dwutygodniową podróż do Europy. Juliusz mówi, że tak zwany Eurotrip był zaskoczony nie tylko swoimi doświadczeniami, ale także oczywistą różnicą między cenami litewskimi i zagranicznymi. Na przykład, jak mówi mieszkaniec Wilna, w niektórych krajach, które odwiedził, piwo kosztuje tyle samo, co woda pitna, a przy tak niskich cenach paliwa Litwa Dawno się nie widzieliśmy.
Julius z Wilna i jego przyjaciółka Ugnė zdecydowali się na podróż po Europie z jednego prostego powodu: podróżując w ten sposób para czuje się samodzielna. Ankieter mówi, że przyciągnęła ich możliwość samodzielnego wyboru miejsc do odwiedzenia, hoteli, w których się zatrzymają i kiedy po prostu odpocząć.
Trasa Juliusa i Ugnė przebiegała przez Polskę, Czechy, Niemcy i Holandię, a para spędziła w tej podróży dwa tygodnie.
Po powrocie z Eurotripu Julius podzielił się nie tylko wrażeniami z podróży, ale także obliczył wszystkie wydatki. Dziś człowiek z Wilna z uśmiechem mówi, że czuł się jak prawdziwy bogacz wydając pieniądze za granicą – różnica między cenami na Litwie i za granicą jest oczywista.
Przed wyjazdem para miała jeden cel – wydać na podróż nie więcej niż dwa tysiące. euro. Czy im się udało?
Tylko subskrybenci mogą przeczytać cały artykuł
Stając się subskrybentem wspierasz niezależnych autorów i dziennikarzy. Silne i wolne media to filar demokracji i wartość, którą trzeba pielęgnować.
Zapraszamy do przyłączenia się do społeczności subskrybentów Delphi.
Masz pytanie dotyczące finansów osobistych?
Jeśli masz pytanie o finanse, które nieustannie przewija się w Twojej głowie, na które nie możesz znaleźć odpowiedzi dla siebie lub osób wokół Ciebie, opisz sytuację, która Cię martwi. Delfi „Verslas Plus” z ekspertami pomoże Ci odpowiedzieć na zarządzanie Twoimi finansami lub znaleźć rozwiązanie, które Ci odpowiada.
„Praktykujący Twitter. Profesjonalny introwertyk. Hardkorowy znawca jedzenia. Miłośnik sieci.