Krajowi bokserzy wracają z turnieju w Polsce z dwoma medalami

Reprezentantki Litwy wrócą do domu z dwoma medalami z XVII Otwartego Śląskiego Turnieju Boksu Kobiet, który odbył się w Gliwicach w dniach 5-11 września.

Gabrielė Stonkutė, która przygotowuje się do Mistrzostw Europy w Boksie Kobiet, zdobyła srebrny medal, a Ana Starovoitova zdobyła brązowy medal.

W finale kategorii wagowej do 81 kilogramów G. Stonkutė przegrała z Polką Martyną Jancelewicz 2:3 (27:30, 28:29, 29:28, 29:28, 28:29) po wątpliwej decyzji sędziowie.

Wcześniej G. Stonkute pokonała w ćwierćfinale kazachską zawodniczkę Erzhanę Gulsaya 2:1, aw półfinale pokonała 3-0 Polkę Agatę Kaczmarską.

„Wydawało mi się, że Gabriele naprawdę walczyła lepiej niż jej przeciwniczka w finale. To smutne, że sędziowie mieli inne zdanie – najwyraźniej ściany domu również miały wpływ na decydującą decyzję” – powiedział trener G. Stonkute Vidas Bružas. .

A. Starovoitova (kategoria wagowa do 60 kg) wygrała 3:0 z Polką Moniką Puzio-Nieszporek w ćwierćfinale, ale w półfinale nie dorównała czeskiej bokserce Lence Bernardovej 0:3. To pozwoliło Litwie zdobyć brązowy medal.

Zdecydowanie gorzej wypadli pozostali litewscy zawodnicy. Austėja Auciūtė (do 66 kg) przegrała w 1/8 finału 0:3 z bokserką Madiną Nurshayevą z Kazachstanu.

Kamilė Aglinskaitė, reprezentantka młodzieżowej grupy wiekowej, która walczyła w najcięższej kategorii wagowej wśród Litwinów (powyżej 81 kg), przegrała w ćwierćfinale 0:3 z niemiecką bokserką Sarai-Lysiane Glaser.

Kolejna bokserka, która walczyła w grupie młodzieżowej, Aureja Adomaitytė (do 52 kg), przegrała w ćwierćfinale 1:2 z Polką Oliwią Formelą.

W gliwickim turnieju rywalizowało ponad 230 sportowców z 30 krajów w trzech grupach wiekowych i 37 kategoriach wagowych.

Śląski Turniej Bokserski Kobiet zgromadził Afganistan, Australię, Azerbejdżan, Chile, Chorwację, Czechy, Danię, Finlandię, Francję, Gambię, Niemcy, Ghanę, Gwineę, Węgry, Indie, Włochy, Kazachstan, Łotwę, Litwę, Holandię, Nigerię, Norwegia, Senegal, przedstawiciele Serbii, Sierra Leone, Szwecji, Szwajcarii, Tunezji, Ukrainy oraz goszczą Polskę.